Menu

COOL GIRL Bursa'da erkekleri dize getirdi… Özel

Başarılı 3+ yaşlı İngiliz atlarının start aldığı A2 Yeşil Bursa Koşusu 24 Temmuz Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda gerçekleşti. Bursa sezonun bu önemli koşusunu, mücadeledeki tek kısrak olan İsmail Gül'ün sahibi olduğu Cool Girl (Mountain Cat - Thunder Best , The Best)isimli kısrak, jokeyi Gökhan Gökçe ile kazandı (VIDEO). Birincilik ikramiyesi 130.000 TL olan Yeşil Bursa Koşusu, kum pistte 1800 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi. 3+ yaşlı 9 safkan İngiliz atının start aldığı koşuda ikinciliği Akın Sözen idaresindeki More Than A Game (Awesome Again) elde ederken, Cash Akçe (Divine Light) üçüncü, Terex (Win River Win) ise dördüncü oldu. Kazanan Cool Girl için koşunun bitiriş derecesi 1.55.26 olurken, farklar 2,5 Boy - 1,5 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Kum ve Sentetikte kazanıyor…

Yaşlı olarak start almayan ve yarış hayatına 3 yaşında başlayan 4 yaşındaki doru kısrak Cool Girl, bugüne dek 37 kez start alıp 9 birincilik, 3 ikincilik, 7 üçüncülük ve 6 kez de dördüncülük elde ederken toplam 939.270 TL kazanç elde etti. Kazandığı 7 yarışın 8’i kum, 1’i ise sentetik pistte olan safkan, çim pistte start aldığı yarışlarda ise birer kez üçüncülük ve dördüncülük elde edebildi. Son kez 12 Temmuz tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen G1 Yavuz Sultan Selim Koşusunu dördüncü olarak tamamlayan Cool Girl, 2 koşu aranın ardından yeninden birincilik sevinci yaşamayı başardı. 

MOUNTAIN CAT kızı…

Cool Girl, ülkemizde 2000 yılında hara kadrosuna dahil edilen Mountain Cat’in kızıdır. Pek çok başarılı yavru veren aygırın bugüne dek 529 yavrusu start almış ve bunların 319’u yarış kazanmayı başarırken toplam 56 Milyon TL’nin üzerinde de hasılat elde etmiştir. Aygırın ülkemizdeki en başarışlı temsilcilerinden bazıları; Deha, Champs To Champs, Step By Step, Doğubeyi, Gladyatör, Steel Cat ve Golden Sun’dır.

Annesi KISRAK 3’üncüsü…

Cool Girl’ün annesi 1999 Yılı G1 Kısrak Koşusunu Texas Gal ve Talaria’nın ardında üçüncü tamamlayan 5 yarış galibi Thunder Best’dir. 2 ve 3 yaşlarında toplam 12 kez start alan safkan kazandığı 5 yarışın yanı sıra 5 kez de tabela yapmıştır. Yarış hayatı büyük başarılarla dolu olan, G1 Cumhurbaşkanlığı galibi ve G1 Gazi Koşusu ikincisi efsane safkanlardan Thunder Bolt I’in anne kardeşi olan kısrak, haraya alındıktan sonra bugüne dek 10 yavru doğurmuş, bunların içerisinde en başarılısı G1 Anafartalar ve Yavuz Sultan Selim Koşuları galibi ve 1.264.750 TL kazanç sahibi Doğubeyi (Mountain Cat) olmuştur. 
Son DüzenlenmeCumartesi, 25 Temmuz 2015 16:53

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık