Menu

JUST WIN Sentetik’te 3‘de 3 yaptı… Özel

Türk atçılığının unutulmaz ekürilerinden birinin önemli şahsiyeti M. Halim Celaloğlu anısına 7 Ağustos Cuma günü düzenlenen KV-7 koşuyu Yasemin Turaktekin’in Just Win (Church Pictures- Uğurum, Tarsus) isimli dişi tayı, jokey Gökhan Gökçe ile kazanmayı başardı (VIDEO). Birincilik ikramiyesi 62.500 TL olan ve 1200 metre sentetik pistte koşulan koşuda ikinciliği Nigella (Powerscourt) elde ederken, Harputlu(Harputlu Gaggoş) üçüncü, Man On Fire (Yonaguska) da dördüncü oldu. Kazanan Just Win fotoyu geçerken kronometreler 1’13”69’u gösterdi. Koşuda farklar ise 5 Boy - 1.5 Boy - Yarım Boy şeklinde sonuçlandı.Koşuyu kazanan atın sahibi adına Hanifi Esin’e kupayı Hatice Celaloğlu takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Türkiye Jokey Kulübü Muhasip Üyesi H. Turgut Alakuş ile davetliler katıldı.

4’de 3 yaptı…

12 Haziran günü çim pistte katıldığı koşuda üçüncü olarak yarış hayatına başlayan Just Win, M. Halim Celaloğlu Koşusu’yla birlikte sentetik pistteki geçilmezliğini sürdürüp 4’üncü startında üst üste ve toplamda 3’üncü birinciliğine uzandı. 2 yaşındaki doru dişi tay, son olarak 19 Temmuz günü aynı pist ve mesafede katıldığı Şartlı 4 koşuyu bugünkü jokeyi Gökhan Gökçe idaresinde kazanma başarısı göstermişti.
M. HALİM CELALOĞLU
 
M. Halim Celaloğlu, 1927 yılında İstanbul’da doğdu. Tarım ve hayvancılıkla uğraştığı çiftliğinde amcazadesi Prens Halim gibi safkan İngiliz atı yarış ve yetiştiriciliğine başlamış, Gazi Koşusu ve daha birçok önemli koşular kazanan taylar yetiştirmiştir. 1977 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen M. Halim Celaloğlu 2001 yılında vefat etmiştir.

Son DüzenlenmeCumartesi, 08 Ağustos 2015 13:15

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık