Menu

JUST WIN’den KREACHER’a geçit yok… Özel

Adana’da 6 Aralık Pazar günü koşulan ve sezonun başarılı taylarını bir araya getirdiği için sonucu merakla beklenen KV-9 Anavarza Kalesi Koşusunu, Yasemin Turaktekin’in sahibi olduğu ve Yusuf Yılmaz’ın antrenörlüğünü üstlendiği Just Win (Church Pictures- Uğurum, Tarsus) isimli dişi tay, jokey Selim Kaya ile kazandı. 1400 metre kum pistteki mücadelede ikinciliği bir burun farkı ile Ankara’dan gelen ve bu yarışa kadar hiç geçilmeyen Kreacher (Dehere) elde ederken, koşunun favorilerinden biri olan Hot Chocolate’nin tam kardeşi Midnight Magic (Victory Gallop) üçüncü, yine Ankara’dan gelen ve bu yarışta 3’de 3 yaparak çıkan Memedim (Dai Jin) ise dördüncü oldu. Koşuya katılan iki dişi taydan biri olan Just Win fotoyu geçerken kronometreler 1’29”46’yı gösterdi. Koşudaki farklar ise Burun – 2.5 Boy – 4.5 Boy şeklinde gerçekleşti. 

Varış Kamerası yarışseveri yanılttı…

Anavarza Kalesi Koşusunu televizyonlarından seyreden yarışseverlerin büyük bir bölümü koşuyu favori Kreacher’ın kazanmış olarak gördü. Oysa Adana’da uzun yıllardır yeri sabit olan ve yarışseverin buna göre yorum yaptığı varış kamerasının yeri değiştirildiği için çıkan sonuç herkesi şaşırttı. Ekranlardan Kreacher kazanmış olarak görünen koşuyu, fotofiniş’in özellikle iç aynasından da rahatlıkla görülebileceği şekilde Just Win kazanmıştı.

9’da 6 yaptı…

12 Haziran günü çim pistte katıldığı koşuda üçüncü olarak yarış hayatına başlayan Just Win, daha sonra start aldığı sentetik pist yarışlarında büyük bir başarı gösterdi ve bu pistte koştuğu 7 yarışın 5’inden galibiyetle ayrılmasını bildi. Kum pistteki ilk sınavına Anavarza Kalesi koşusunda çıkan safkan, uyumlu jokeyi ile harika bir performans ortaya koyduğu yarıştan da galibiyetle ayrılarak kum pistte 1’de 1 yaptı. Just Win kariyerinin 9’uncu startında 6’ıncı birinciliğine imza azatken kazancını da 368.000 TL’ye yükseltti.

Babası G3 galibi, G2 ikincisi…

Just Win’in babası 32 yarışlık kariyerinde 4 birincilik elde ederken, Ankara çim pistinde G3 Prof.Tevfik Başer koşusunu kazanan, İstanbul’da G2 Tay Deneme Koşusunu Green Gönen’in ardında ikinci tamamlayan ve G1 Çaldıran Koşusunda ise dördüncü olan Church Pictures (Distant Relative)’dir. Başarılı yarış hayatı sonrası haraya alınan safkan maalesef çok fazla sayıda kısrak görmemiş ve bugüne dek yarış sahalarına gelen taylarının sayısı 3’de kalmıştır. Aygırın Just Win dışındaki temsilcilerinden Zazaoğlu (Hilal Yıldızı, Turaç)2 birincilik, Süper Nowa (Last Queen, Playboy 1) ise koştuğu 3 yarışta 1 birincilik elde etmiştir.

Annesi 1 kez start aldı…

Just Win’in annesi 3 yaşlı olarak Adana’da 1 kez start alan Uğurum (Tarsus) isimli kısraktır. Neredeyse başlamadan biten yarış kariyeri sonrası damızlığa ayrılan kısrağın bugüne dek yarış pistlerinde 3 tayı start almıştır. Kısrağın Just Win dışındaki yavrularından Kavin (Velociraptor) ilkinde üçüncü, ikincisinde birinci olmak üzere toplam 2 kez koşabilmiş, Florida (Yonaguska) ise start aldığı 2 yarışta başarılı olamamıştır.

Son DüzenlenmePazartesi, 07 Aralık 2015 19:05

4 yorum

 • Bilgi
  Bilgi Çarşamba, 09 Aralık 2015 11:25 Yorum Linki

  CHURCH PICTURES Ereglide asim yapiyor diye biliyorum ve Kosan atin kendi sahipleribde sanirim

 • Ali Çakır
  Ali Çakır Salı, 08 Aralık 2015 17:23 Yorum Linki

  aynada just win gözükmesinin sebebi atın burnuyla çizgi arasına nokta koyulmasıdır. Biraz yakınlaştırıp bakarsanız net şekilde gözüküyor. Bu fotofinish resmi şaibelidir. Ordaki siyah noktayı açıklamaları gerekir

 • knt
  knt Salı, 08 Aralık 2015 16:08 Yorum Linki

  Church Pictures KİMDE NERDE AYGIRLIK YAPIYOR ACABA ATAHAN BEY?

 • Mert Kandemir
  Mert Kandemir Pazartesi, 07 Aralık 2015 23:13 Yorum Linki

  Atahan abi ilgi ve alakana teşekkür ederim .. Çok Sağol ama fotoda at başı ayna da Just win gözüküyor .. Komiserlerin foto finish yerini değiştirmesinide anlamış Değilim en azından bi bilgilendirme yapsalardı keşge.. Herneyse yattık :) önümüzdeki yarışlara bakacağız.. Ilgine çok teşekkür ederim tekrar dan..

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık