Menu

Kum Pistin Kralı; GOOD CURRY… Özel

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 26 Ocak Salı akşamı koşulan A2 Misis Koşusu’nu, İsmail Hadioğlu'nun sahibi, Ferdi Kip’in ise antrenörü olduğuGood Curry (Sharp Humor – Laud, Honour And Glory) isimli safkan, jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.   Arka arkaya 4’üncü birinciliğini kazanarak önemli bir başarıya imza atan safkanın ardında ikinciliği koşunun favori ismi Hot Chocolate (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Es Es Runner (Cuvee) üçüncü, Prince Of Krakow (Flower Alley) ise dördüncü olarak ayrıldı. 130.000 TL birincilik ikramiyeli ve 1900 metre mesafeli kum pistteki koşuda kazanan Good Curry için müddet 2’01”36 olurken, farklar ise 3 boy – 5 boy- 3 boy şeklinde oluştu.

Kum pistte 6’da 6 yaptı…

Yarış hayatına 1 Mart 2015 tarihinde Adana’da start alan Good Curry, bugüne dek start aldığı 8 yarışta 6 birincilik, 1 ikincilik, 1 kez de dördüncülük elde ederken toplam 409.050 TL kazanç elde etti. Çim pistte 1 kez start alıp dördüncü, sentetik pistte ise 1 kez start alıp ikinci olan başarılı safkan, kum pistte ise start aldığı 6 yarışı da kazanarak hiç geçilmedi. Daha çnce Müslüm Çelik ile 4 startta 3 birincilik elde eden Good Curry, Gökhan Kocakaya ise piste çıktığı 3 yarıştan da galibiyetle ayrılmasını bildi.

SHARP HUMOR temsilcisi…

Good Curry’nin babası G2 Bertram F. Bongard Stakes galibi Sharp Humor’dur. Distorted Humor temsilcisi olan aygırın yurtdışındaki başarılı temsilcilerinin yanı sıra ülkemizde de 4 yavrusu start almış ve bunların hepsi yarış kazanmayı başarmıştır. Bunlardan Virgin Pearl’ün 19, Good Curry’nin 6, Lady Miranda’nın3 ve Badavut’un ise 1 birinciliği bulunmaktadır.

Annesi 8.000 $’a satın alındı…

Good Curry’nin annesi 2011 yılı Amerika Keeneland satışlarından İsmail Hadioğlu adına Ömer Halim Aydın tarafından 8.000 $’a alınan Honour and Glory kızı Laud (USA)’dur. 2 yaşında start almayan ve 3 yaşında 1 yarış kazanan kısrağın start alan ilk tayı Good Curry’dir.
Son DüzenlenmeÇarşamba, 27 Ocak 2016 15:19

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık