Menu

IMPULSIVE ‘kerpeten’ gibi… Özel

6 Şubat Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan KV-6 Nafiz Kurt Koşusunu, Fedai Kahraman ekürisine ait 3 yaşlı al erkek tay Impulsive (Mizzen Mast – Good Evening, Dixieland Heat), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. Suat Demiral’ın menajerliğini, Sedat Demiral’ın ise antrenörlüğünü üstlendiği başarılı safkan, bugünkü galibiyeti ile sentetik pistteki üst üste dördüncü birinciliğine imza atarken, 2016 yılında koşulacak 3 yaşlı İngilizlere ait Grup ve Klasik yarışlar öncesinde rakiplerine göz dağı verircesine ‘bende varım’ mesajını net bir şekilde verdi.

Sentetik pistte 5’te 4 yaptı…

Yarış hayatına geçen sene 2 yaşlı olarak Haziran ayında başlayan Impulsive, bugüne dek start aldığı 7 yarışta 4 birincilik elde ederken, sentetik pistte koştuğu 5 yarışın 4’ünü kazanmasını bildi. Biri yumuşak pistte olmak üzere çimde 2 kez start alıp normal çim pistte 1 üçüncülük elde eden safkanın, şu anki formuyla çim pistte nasıl bir performans ortaya koyacağı ise merakla beklenmekte...

MIZZEN MAST oğlu…

Impulsive’nin babası, G1 Malibu Stakes, G2 Strub Stakes ve G3 Prix de Guiche galibi ve G1 Grand Prix de Paris ile G3 Prix de Chenes ikincisi Mizzen Mast (USA)’dır. Yarış hayatı boyunca 11 kez start alıp 5 birincilik elde eden safkan, hem çim, hem de kum pistte başarılı olmuştur.  

Annesi AMERİKA’dan 5.500 $’a alındı…

Impulsive’nin annesi, 2012 yılı Amerika Keenland satışlarından 5.500 $’a satın alınan Good Evening (Dixilenad Heat) isimli kısraktır. Kanada’da 2 yaşında 1 kez koşup başarılı olamayan kısrak, 3 yaşında da 3 kez start alıp parlak bir performans gösterememiştir. Fedai Kahraman tarafından satın alınmadan önce Amerika’da doğmuş 3 yavrusu olan Good Evening’in, bu yavruları da başarılı olamamıştır.

Öte yandan her tarafı simsiyah bir katalog sayfasına sahip olan ve G3 galibi olmalarının yanında yavruları Amerika’da Grup yarışlarda başarılı olmuş taylar veren damızlıklarla da anneden kardeş olan kısrağın, Türkiye’de doğan ilk yavrusu Impulsive olup hazihazırda 2 yaşlı olan Rey De Cafe’den bir dişi tayı ile Scream To Scream’den 1 yaşlı dişi tayı bulunmaktadır.

Son DüzenlenmePazar, 07 Şubat 2016 13:34

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık