Menu

JUST WIN rakiplerine saydırdı..! Özel

Adana’da 9 Şubat Salı günü koşulan KV-7 Osmaniye Belediye Başkanlığı Kupası Koşusunu en yakın rakibinin yaklaşık 4 saniye önünde gezinti yapar gibi kazanmayı başaran başarılı 3 yaşlı dişi tay Just Win (Church Pictures- Uğurum, Tarsus), böylelikle Yeşiloba Hipodromunda start aldığı 3’üncü yarışından da zaferle ayrılmasını bilirken, aynı zamanda kariyerinin de 8’inci birinciliğine imza atmış oldu.

Yasemin Turaktekin’in sahibi olduğu ve Yusuf Yılmaz’ın antrenörlüğünü üstlendiği Just Win jokey Gökhan Kocakaya ile piste çıktığı yarışı baştan sonra kontrolü altında tutup, kendisine ters gelebileceği düşünülen 1900 metrelik yarışın hiçbir yerinde endişeye mahal bırakmadan net bir galibiyetle birinciliğe uzanırken, kronometreler ikinci ve üçüncü sıradaki safkanların fotoya geçmesi için, saniyelerce herhangi bir atın olmadığı boş Televizyon ekranda saymaya devam etti.

Dişi klasiklere göz kırptı…

12 Haziran günü çim pistte katıldığı koşuda üçüncü olarak yarış hayatına başlayan Just Win, sonrasında start aldığı sentetik pist yarışlarında büyük bir başarı gösterdi ve bu pistte koştuğu 7 yarışın 5’inden galibiyetle ayrılmasını bildi. Kum pistteki ilk sınavına Adana’da Anavarza Kalesi koşusunda çıkan safkan, müthiş bir mücadeleye sahne olan yarışı, Kreacher gibi güçlü bir rakibinin bir burun farkı önünde uyumlu jokeyi ile kazanırken, bu yarıştan 40 gün sonra bu defa Şartlı-3 mücadele için piste çıktı. 1500 metre kum pistteki bu yarışı da rakiplerinin 2 saniye önünde kazanan Just Win, ilk kez uzun mesafeye çıktığı Osmaniye Belediye Başkanlığı Kupası Koşusunu da yine kolay bir şekilde kazanarak, 2016 yılının Dişilere ait klasik yarışlarında dahi etkili olabilecek kalitede bir kısrak olduğunu ispatladı.

Babası G3 galibi, G2 ikincisi…

Just Win’in babası 32 yarışlık kariyerinde 4 birincilik elde ederken, Ankara çim pistinde G3 Prof.Tevfik Başer koşusunu kazanan, İstanbul’da G2 Tay Deneme Koşusunu Green Gönen’in ardında ikinci tamamlayan ve G1 Çaldıran Koşusunda ise dördüncü olan Church Pictures (Distant Relative)’dir. Başarılı yarış hayatı sonrası haraya alınan safkan maalesef çok fazla sayıda kısrak görmemiş ve bugüne dek yarış sahalarına gelen taylarının sayısı 3’de kalmıştır. Aygırın Just Win dışındaki temsilcilerinden Zazaoğlu (Hilal Yıldızı, Turaç) 2 birincilik, Süper Nowa (Last Queen, Playboy 1) ise koştuğu 3 yarışta 1 birincilik elde etmiştir.

Annesi 1 kez start aldı…

Just Win’in annesi 3 yaşlı olarak Adana’da 1 kez start alan Uğurum (Tarsus) isimli kısraktır. Neredeyse başlamadan biten yarış kariyeri sonrası damızlığa ayrılan kısrağın bugüne dek yarış pistlerinde 3 tayı start almıştır. Kısrağın Just Win dışındaki yavrularından Kavin (Velociraptor) ilkinde üçüncü, ikincisinde birinci olmak üzere toplam 2 kez koşabilmiş, Florida (Yonaguska) ise start aldığı 2 yarışta başarılı olamamıştır.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 10 Şubat 2016 12:23

1 yorum

  • burhan
    burhan Çarşamba, 10 Şubat 2016 18:29 Yorum Linki

    kupa töreni yapılmadı tjk'de göremedim sizin sitede de göremedim

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık