Menu

WHITE TURF’e TJK Damgası… Özel

1907 yılından bu yana donmuş bir gölün üzerinde gerçekleştirilen ve dünya genelinde kış turizmi için en önemli organizasyonlardan olan White Turf Yarışları kapsamında 14 Şubat Pazar günü ilk kez Türkiye Jokey Kulübü adına bir koşu düzenlendi.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin de katılımıyla İsviçre St. Moritz'de Türkiye Jokey Kulübü adına düzenlenen ve 4+ yaşlı 9 safkanın katılımıyla 800 metre mesafe üzerinden koşulan Grand Prix Christoffel Bau Trophy’yi, Scuderia Del Clan’ın sahibi olduğu, Philipp Schaerer’ın antrene ettiği Alman menşeli Zarras (Big Shuffle – Zanana, Zafonic) isimli 7 yaşındaki safkan, jokeyi Raphael Lingg ile kazanmayı başardı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, TJK koşusunu kazanan atın ilgilisine kupasını, Başkan Yasin Kadri Ekinci verdi. Zarras'ın jokeyi Raphael Lingg ise plaketini, jokey Özcan Yıldırım'ın elinden aldı. 

EKİNCİ Basın Toplantısında konuştu…

St. Moritz'de TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci'nin de katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Ekinci konuşmasına, Türkiye Jokey Kulübü  kültüründe At olan “At Türk’ün kanadıdır”  özdeyişi ile başladı ve At'ın Türk tarihinde önemli aktörlerden biri olduğunu vurguladı. Türkiye’nin Avrupa’da dördüncü, dünyada ise dokuzuncu büyük Atçılık ülkesi olduğunu belirten Başkan Ekinci, Türk ekonomisine ciddi katkıları bulunan Atçılığı çok daha iyi bir düzeye çıkarmak için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Ekinci, 15 Mayıs 2016'da White Turf yarışının İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda da yapılacağını belirterek, İsviçrelileri İstanbul'da ağırlayacak olmanın da mutluluğunu taşıdığını belirtti. Başkan Ekinci son olarak, White Turf Yarışçılık Birliği Başkanı Silvio Martin Staub’a ve katılımcılara teşekkür etti.

“WHITE Turf of St. Moritz turning into the GREEN Turf of Istanbul” (St. Moritz’in Beyaz Çim’i, İstanbul’un Yeşil Çimi’ne dönüşüyor) sloganıyla İsviçre-St. Moritz’teki Türkiye Jokey Kulübü adına düzenlenen GP Christoffel Bau Trophy’nin ardından 15 Mayıs Pazar günü ise, ülkemizde sezonun ilk klasik yarış günü olan ve 3 yaşlı İngiliz taylarının Gazi Koşusu öncesi güçlerini sınadığı Tay Deneme Koşuları’nın da yer aldığı yarış programı dahilinde, 4+ İngilizlere ait 1900 metre çim pistte White Turf Koşusu (KV-21) Koşusu gerçekleştirilecek.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 15 Şubat 2016 12:29

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık