Menu

TATVAN İNCİSİ satıldı, O'nun forması artık 'SARI-KIRMIZI'... Özel

G1 Kısrak ve G1 Karadeniz Koşuları galibiyetlerinin yanı sıra G1 Gazi Koşusu ikincisi olan şampiyon kısrak Tatvan İncisi (Scarface – Hanımkız), Gülerce Ekürisine satıldı. Konuyla ilgili sitemize açıklama yapan safkanın eski sahibi Hikmet Kızılca şunları söyledi; ‘Sosyal Medyada yer alan haberler doğrudur. Tatvan İncisi’ni Gülerce Ekürisine sattık. O bizim için çok özel ve değerli safkanlardan biriydi, bize çok büyük mutluluklar yaşattı. Manevi katkılarının dışında ekürimize maddi olarak da büyük destek verdi. O nedenle bizden çok daha köklü ve geçmişinde büyük başarılara imza atmış bir eküriye geçmesine çok sevindim. 2016 yılında yeni ekürisinde start alıp başarılı performansına devam etmesini en büyük temennimiz. Sanıyorum bu yılın sonunda da damızlık olarak ayrılacak.

Biz henüz haramızı kurup yetiştiricilik işine girmediğimiz için böyle bir karar aldık. Yetiştiricilik çok meşakkatli, büyük bilgi ve tecrübe isteyen bir alan, biz henüz o konuda iddialı bir eküri değiliz. Kısa Vadede koşuculuk üzerine yoğunlaşmak, iyi taylar satın alıp koşmak istiyoruz. Bu satışın her iki tarafa da hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’.

Fiyatını açıklamadı…

Kızılca kısrağın satış fiyatı ile ilgili sorduğumuz sorulara ise ‘O konu iki eküri arasında özel bir konudur. Tatvan İncisi’nin fiyatı hakkında bir açıklama yapmak istemiyorum. Ama Türk Yetiştiricilik tarihinde şu ana dek en yüksek fiyata el değiştiren kısrak olduğunu söyleyebilirim’ dedi…

Son DüzenlenmeCumartesi, 12 Mart 2016 12:07

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık