Menu

İMPARATOR'dan SAKARBAŞI yorumu; ‘Halis 10 numara bindi…” Özel

Şubat ayında editörümüz Atahan Zilcioğlu’nun yaptığı bir Periscope yayınında Sakarbaşı’nın yaz sezonunda Cankardeşler’i geçeceği iddiasını ortaya koyan ‘imparator’ lakaplı eski jokey ve günümüz antrenörlerinden Süleyman Akdı, TBMM Koşusunda Sakarbaşı’nın Cankardeşler’i mağlup etmesinden sonra sitemize yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi; “O günkü yayını seyreden pek çok dostumuz yarıştan hemen sonra aradı ve tebrik etti. Ben bu iddiayı ilk olarak Sakarbaşı’nın geçen sene 1’32”84’lük derece ile kazandığı Karacabey Tarım İşletmeleri Koşusundan sonra ortaya atmış, hatta Cankardeşler’in kazandığı Cumhuriyet Koşusunda Sakarbaşı’nın neden koşmadığını anlamadığımı ve beraber koşmuş olsalar rakibini geçme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylemiştim.

Bugünkü yarışa gelince; Halis safkana 10 numara bindi ve kazandı. Selim de kötü binmedi, acele etmemeye çalıştı ama rakibinin son düzlükteki sprintine dayanamadı. Ben mesafe uzadıkça ibrenin Sakarbaşı’ndan yana olacağını düşünüyorum. Her ikisi de çok iyi atlar, ilgililerini tebrik ederim”

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 07 May 2016 19:27

2 yorum

 • eko
  eko Cumartesi, 07 May 2016 20:56 Yorum Linki

  imparatora katılmamak elde değil santim santim bindi halis tebrik ederim...bizede nostalji oldu imparatorun haberbatur ile ekürileri geçişi aklıma geldi..

 • kemakinen35
  kemakinen35 Cumartesi, 07 May 2016 18:59 Yorum Linki

  sakarbasini tbmmde görünce anladim halis ata güveniyor ! zaten mohactaki yumusak cimdeki 1,44 lük derece bayagi iyi idi ama süleyman akdinin deidgini anlayamadim ! cankardeslerin kazandigi istiklal savasi kosusunda sakarbasinin kosma ihtimali yoktu ki imparator neden böyle bir sey demis anlamadim ! kosu 4 yaslilara mahsustu ,ben mi yaniliyorum ?

  Cvp: Haklısınız bizim hatamız oldu, SÜleyman Akdı'nın bahsettiği yarış Cumhuriyet Kupası olacaktı. Düzelttik, tşkler...

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık