Menu

DAI JIN’in TEMSİL’cisi GAZİ'ye göz kırptı... Özel

2004 yılında vefat eden atçı, yetiştirici ve TJK Eski Genel sekreterlerinden merhum Dinçer Cebeci anısına düzenlenen koşu, 6 Mayıs Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşuldu. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarının start aldığı 2100 metre mesafeli çim pistteki KV–9/S koşuyu, Alim Melih Kura’nın sahibi olduğu, Mehmet Gündüzeli’nin menajerliğini, Esma Çetin’in ise antrenörlüğünü üstlendiği Temsil (Dai Jin – Latigo Bay, Eagle Eyed) isimli tay, jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

81.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği çim pistteki ikinci yarışına çıkan Wiretop (Al’s Theatre) elde ederken, mücadeleden The World Is Yours (Unaccounted For) üçüncü, Curtaralo (Kurtiniadis) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Temsil için müddet 2’12”47 olurken farklar ise 2 boy – 4 boy – 2 boy şeklinde sonuçlandı.

Koşuyu kazanan atın sahibi TJK Asli Üyesi Alim Melih Kura’ya kupayı Selma Cebeci takdim etti. Şeref tribününde gerçekleştirilen kupa törenine, TJK Muhasip Üyesi M. Ercan Emre, at sahibi ve yetiştirici N. Arek Kuyumciyan, İstanbul Hipodrom Müdür Yardımcısı Kenan Subaşı ile davetliler de katıldı.

GAZİ Koşusuna göz kırptı…

Yarış hayatına 10 Ağustos 2015 tarihinde Bursa’da başlayan Temsil, bugüne dek start aldığı 12 yarışta 5 birincilik, 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve 1 kez de dördüncülük elde ederken 284.350 TL ikramiye kazandı. Kum pistte 3 kez start alıp kazanamayan, sentetik pistte 4 kez koşup 2 birincilik elde eden başarılı safkan, 5 kez ayak bastığı çim pistte ise 3 kez finiş çizgisini önde geçmeyi başardı. Dinçer Cebeci Koşusundaki parlak performansı ile Gazi Koşusuna göz kırpan Temsil, Murat Gündüzeli, Mehmet kaya ve Halis Karataş ile birer yarış kazanırken, Akın Sözen ile bir araya geldiği 4 yarıştan ise 2 birincilik çıkarttı.

DAI JIN’in en iyi temsilcilerinden…

Temsil’in babası, sendikasyon ile yurtdışından getirilen ve ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları geçtiğimiz yıl koşmaya başlayan, 2003 yılı Alman Derbisi galibi Dai Jin (Peintre Celebre (USA) – Dawlah (GB), Shirley Heights)’dir. Ülkemizde bugüne dek 28 yavrusu start alan aygırın 14 yavrusu yarış kazanmayı başarmıştır. Klasik yarış atı verme potansiyeli çok yüksek olan aygır, yıldızı hızla parlayan Temsil’in yanı sıra A3 Süphan Koşusu 3’üncüsü Memedim ile de son dönemlerde adından sıkça bahsettirmektedir.

Annesi KV galibi…

Temsil’in annesi, 65 yarışlık kariyeri boyunca  8 yarış ve 351.940 TL kazanç elde eden, KV-7 Sir Percy Loraine (2 kez) galibi Latigo Bay (Eagle Eyed)’dır. 2010 yılında yarış hayatını noktalayıp haraya gönderilen ve ilk tayını 2012 yılında doğuran kısrağın yarış pistlerinde bugüne dek start alan tek tayı Temsil olmuştur. Powerscourt’dan doğan ilk yavrusu hiç start almayan kısrağın, bu sene 2 yaşlı olarak start alması beklenen Fury May (Dai Jin) isimli Temsil’in öz erkek kardeşi olan bir yavrusu ile Bosporus’dan bu sene doğurduğu bir de dişi tayı bulunmaktadır.

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 07 May 2016 20:32

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık