Menu

ANKARA'dan Camiaya Müjdeli Haberler... Özel

GTHB Müsteşarı Nusret Yazıcı’nın, At Sahipleri Derneği Başkanı Talip Öztürk’ün önderliğindeki 10 kişilik atçı grubu ile yaptığı toplantı bugün saat 11.30 – 13.15 saatleri arasında gerçekleştirildi. Son dönemde yaşanan pek çok olayın konuşulduğu toplantıdan atçıların büyük bir memnuniyetle ayrıldığı öğrenildi.

Toplantıya Müsteşar Yazıcı’nın yanı sıra YKK Üyesi ve Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan, YKK Raportörü Süleyman Polat, TYAYSD Başkanı Talip Öztürk, II.Başkan Turgay Kop, SAAYSD Başkanı Remazan Kaya, TYAYSD Ankara Şubesi Başkanı Engin Bekiroğulları, At Sahipleri Yakup Elgaç, Ömer Altın, Celal Yıldız, Servet Erbaşı, antrenör Sebahattin Tekdoğan  ve Elazığ Yurtbaşı Belediye Başkanı Mustafa Ergin katıldı.

İBRAHİM HALİL YILDIZ...

Uzun zamandır neredeyse hiçbir derdine derman bulamayan Türk Atçılığının, son dönemlerdeki Ankara temaslarının ardında yatan gizli bir kahraman var. Bu kişi Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız… Pek çok Şanlıurfalı hemşerisi ve akrabası gibi kendisi de bir at aşığı olan Yıldız, atçıların Bakanlık makamı ile bir araya gelmesini ve bu sayede sorunlarını yüz yüze anlatmalarını temin ederek adeta gönüllerde taht kurdu.

Sektörün Ankara ile temaslarının oldukça zayıf olduğu bir dönemde camianın yaşadığı sorunlara duyarsız kalmayarak 100’e yakın atçıyla birlikte Ankara’ya çıkartma yapan Yıldız, tarafları bir araya getirmesinin yanı sıra konuya olan hakimiyeti ve atçılık bilgisi ile de büyük takdir topladı.

YAZICI umut dağıttı…

Toplantıya katılan atçıları tek tek dinledikten ve yanlarında getirdikleri yazı ve dokümanları aldıktan sonra bir konuşma yapan Müsteşar Nusret Yazıcı, var olan sorunların nasıl aşılacağının yanı sıra geleceğe yönelik yapmak istedikleri ile ilgili de uzunca bir konuşma yaptı.

2 Mayıs tarihinde yapılan ilk toplantıdaki konular üzerinde çalıştıklarını, kendisine iletilen sorunlarla ilgili olarak Faruk Çelik Bakana sunum yaptıklarını söyleyen Yazıcı, Elazığ’da yaşanan boykot ile ilgili henüz müfettiş raporlarının hazırlanma aşamasında olduğunu, bu konudaki kararlarını daha sonra vereceklerini ve Elazığ’da at koşan atçıların mağduriyetlerinin giderilmesi için yakın zamanda neler yapılabileceğini tekrar masaya yatıracaklarını söyledi.

AF kapıda…

Konuşması sırasında cezalı antrenör ve seyislerin durumlarını bildiklerini ve mevcut doping yönetmeliğinin mutlaka değiştirilmesi gerektiğini söyleyen Yazıcı, bunun için geniş kapsamlı bir Doping Semineri yapılacağını ve bu seminer sonrasında atılacak adımlar içerisinde cezalı at, antrenör ve seyisler için geniş kapsamlı bir af getirilmesi konusunun da yer alacağının müjdesini verdi.

TYAYSD karar organlarında yer alacak…

Yazıcı, Türkiye’de at Sahiplerini temsil eden en büyük sivil toplum örgütü olan TYAYSD’den birer temsilcinin Program Komitesi ve Yüksek Komiserler Kurulunun içerisinde yer alması gerektiğini düşündüklerini, bunun için gerekli çalışmalarını başlattıklarını duyurdu.

At Sahibi Belgesinin eskiden olduğu gibi TYAYSD tarafından verilmesi konusunun da gündemlerinde olduğu belirten Müsteşar, bu yıl içerisinde büyük bir Çalıştay yapılacağını müjdeleyerek, bundan sonraki süreçte atçıların taleplerini, isteklerini ve her türlü sorunlarını TYAYSD Başkanlığına iletmeleri gerektiğini, kendisinin Başkan Talip Öztürk ile sürekli irtibat halinde olacağını, atçıların her zaman yanında duracaklarını ve ellerini taşın altına koymaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

MUSTAFA KAYHAN “sahipsiz değilsiniz”

Toplantıda yer alan YKK Üyesi ve Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan’da söz alarak atçılara hitap etti. Sektörün bundan sonraki süreçte sahipsiz bırakılmayacağını belirten Kayhan, özellikle Doping Semineri konusunda kendisinin de aktif olarak görev almak istediğini, bu konunun artık atçıların gündeminden çıkartılması gerektiğini, konunun tüm taraflarını bir araya getirecek ciddi bir seminer yapılarak sonrasında çağdaş bir doping yönetmeliği hazırlanacağını müjdeledi.

TJK’nın sorunlarını da çözeceğiz…

Katılımcılar tarafından toplantıya çok yönlü ve iyi bir şekilde hazırlandığı gözlenen Müsteşar Nusret Yazıcı, atçıların TJK ile ilgili şikayetlerini dinledikten sonra, Türkiye Jokey Kulübünün de elinde olmayan bazı sıkıntılardan dolayı zor günler geçirdiğini, güçlü bir ekiple ve çok yönlü olarak Kulübün özellikle Maliye ile yaşadığı sıkıntıları aşmaya çalıştıklarını, bu konuda da yakın gelecekte camiaya ve kulübe güzel haberler vermeyi umduklarını söyledi.

Yazıcı konuşmasını, amaçlarının sadece var olan sorunları çözmek olmadığını, Türk Atçılığının yakın gelecekte sıçrama yapması içinde ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyleyerek tamamladı.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 25 May 2016 12:52

2 yorum

  • Mahmut kartal
    Mahmut kartal Salı, 24 May 2016 20:51 Yorum Linki

    asli üyelerin atçılık camiası çıkarına hiç birşey yapmamakta asli üyelerin feshi engızeli olurdu çünkü bütün yükü atsahiplerin sırtına yuklemiş aman biz sıkıntı çekmeyelimde atçılara bindiririz yükü çözümleride burdan bulmuşlar yazık

  • Mahmut kartal
    Mahmut kartal Salı, 24 May 2016 20:44 Yorum Linki

    Şanlıurfa milet vekili ibrahim halil yıldız ın girişimleri ile oldu neden ismi yok

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık