Menu

AKIN SÖZEN’e Avukatından Müjde! Özel

21 Mayıs Cumartesi günü Ankara Komiserler Kurulundan kamçı cezası alan ve böylelikle bir yıl içerisinde aynı suçu ikinci kez tekrarladığı için 7 günlük cezasının yanı sıra bir ay Apranti Okulunda eğitim görme cezasına çarptırılan jokey Akın Sözen, Avukatı Utku Keleşoğlu’nun Ankara 9. İdare Mahkemesinden aldığı yürütmeyi durdurma kararı ile derin bir nefes aldı.

Son haftalarda büyük bir çıkış yakalayan ve aldığı ceza nedeniyle Gazi Koşusunda at binemeyecek olmaktan büyük üzüntü duyduğu bilinen Sözen’in, bu son gelişmeyle en azından Haziran ayının son haftasında koşulacak olan Gazi Koşusunda at binmesinin de yolu açılmış oldu.

İlgili haberler;

AKIN SÖZEN’e şok KAMÇI Cezası…!

 

Son DüzenlenmeSalı, 24 May 2016 19:32

1 yorum

  • Tarkan
    Tarkan Çarşamba, 25 May 2016 09:10 Yorum Linki

    Bu devirde böyle bir cezayı bulanları kutlarım! Eskiden ilkokulda yaramazlık yapan çocukları, sınıfın köşesinde tek ayak üzerinde bekletirlerdi (şimdi var mı bilmiyorum). Böyle bir ceza da düşünülebilir. Hipodrom kapısında jokeyleri tek ayak üzerinde bekletebilirler.
    Şaka bir yana, bu ne ilkelliktir. Yılların jokeylerine, git aprantilerin arasında otur demek onlara ceza değil aşağılamadır. İkisi arasında ki farkı göremeyenlerin oturdukları makamları düşününce insan gerçekten ürküyor. Yılların jokeylerine işledikleri bu suç için ceza verilecekse, koşunun ikramiyesi oranında para cezası verilebilir. Örneğin; 100 bin liralık bir koşuda, jokey montu 10 bin liraysa jokeye kamçı cezası için 20 bin lira ceza verirsin. Ne mahkemelerde uğraşırsın, ne de jokeyleri aşağılarsın. Jokeyler cezaya değil, aşağılanmalarına karşı çıkıyorlar. Böyle giderse, jokeyler mahkemeden arta kalan zamanlarında at binmeye başlayacaklar

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık