Menu

SİAYSD’den KHK Açıklaması… Özel

At Yarışları Lisans hakkının Varlık Fonuna devri ile ilgili olarak camia içerisinden ilk açıklama, İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Recep Avşar ‘dan geldi.

SİAYSD'nin açıklaması şöyle;

‘At Yarışları Lisans hakkının bu yılın sonundan itibaren 49 yıllığına varlık Fonuna devredildiğini 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameden öğrenmiş bulunmaktayız.

At yarışlarının özelleştirilmesi ile ilgili atılmış ilk somut adım olarak gördüğümüz bu kararın, sektörümüze ve camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

SİAYSD Yönetimi olarak bu sürecin çok iyi takip edilmesi gerektiğinin farkındayız. Sadece üyelerimiz olan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri için değil, sektörün tüm paydaşları için son derece hayati bir önem taşıyan bu gelişmeyi, panik ve endişeli bir ruh hali içerisinde uzaktan izlemek yerine, süreci kazanılmış mevcut haklarımızın korunması ve hatta daha da geliştirilmesi için bir fırsat olarak görüp ona göre hareket etmek zorunluluğumuz var.

Bu konuda başta TJK ve TYAYSD olmak üzere sektörün diğer güçlü STK’ları ile bir araya gelmeye, görüş alışverişinde bulunmaya ve birlikte stratejiler üretmeye hazırız.

İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Yönetim Kurulunun, gelecek dönemde üyelerinin ve diğer tüm atçı ve yetiştiricilerin hak ve hukuklarını korumak adına elinden gelen gayreti göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın’.

Son DüzenlenmeCumartesi, 07 Ocak 2017 15:11

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık