Menu

Efes Koşusu'nu UTKUNBABA kazandı... Özel

9 Mart Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromu'nda koşulan KV-8/S Efes Koşusu'nu, Bülent Utkun'un sahibi olduğu 3 yaşlı doru erkek tay Utkunbaba (Bosporus – Sırnaşık, Red Bishop) jokeyi Halis Karataş ile kazanmayı başardı.

Son kez İzmir Şirinyer Hipodromu'nda katıldığı G3 Fehmi Simsaroğlu Koşusu'nu kazanarak dikkat çeken Utkunbaba, yarış kariyerinin 4. birinciliğine ilk kez buluştuğu jokeyi Halis Karataş ile uzanmayı başardı.

1600 metre kum pistte mesafede gerçekleştirilen koşuda, 3 yaşlı 4 safkan İngiliz tayı birincilik için mücadele verdi. 62.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği, Pinkgold (Bosporus) elde ederken, Külünk Rüzgar (Sea Hero) üçüncü, son iki koşusunu kazanarak Efes Koşusu'na katılan Can Dadaş (Scarface) ise tabelayı tamamlayan tay oldu. Kazanan Utkunbaba için müddet 1’40”86 olurken, farklar Baş - 1 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Bülent Utkun'a plaketini ve hediyesini Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı verdi. Kupa törenine, TJK Asli Üyesi Onur Yetkin ile İzmir Hipodrom Müdürü Kaan Eren de katıldı.

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 11 Mart 2017 17:08

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık