Menu

Mersin Barosu Koşusu'nu SCAMP kazandı… Özel

Adana Yeşiloba Hipodromu'nda 11 Mart Cumartesi akşamı düzenlenen ve gecenin tek kupalı mücadelesin olan KV-8/S Mersin Barosu Koşusunu, Ö. Şahin Eğilli'nin sahibi olduğu ve Adil Ocak’ın antrenörlüğünü üstlendiği Scamp (de 3y Yonaguska – Rastaban, Eagle Eyed) jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanmayı başardı.

1500 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuda 3 yaşlı 5 safkan İngiliz tayı start aldı. 62.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği yaklaşık 4 aylık aranın ardından pistlere geri dönen Ayrton (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden koşunun favorisi durumundaki Mister Ticker (Mountain Cat) üçüncü, Last Point (Dervişağa) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Scamp için müddet 1’33”60 olurken, farklar ise 3 Boy - Baş - Uzak  şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına Av. Sami Doğan'a kupasını Mersin Barosu Başkanı Av. Ali Er verdi. Av. Ozan Yaprak ise  tayın jokeyi Ayhan Kurşun'a günün anısına bir plaket takdim etti. Törene Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır ile davetliler de katıldı.

 

Son DüzenlenmePazar, 12 Mart 2017 16:26

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık