Menu

Şanlıurfa Vet.Hek.Odası Koşusu'nu ROJHATAĞA kazandı Özel

9 Mart Perşembe günü Şanlıurfa Hipodromu'nda koşulan KV-7/TR Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Koşusu'nu, Bülent Yardımcı'nın sahibi olduğu Rojhatağa (Velociraptor – Elmabağ, Rakan) jokeyi Ersin Kılık idaresinde, son metrelerde yaptığı etkili ataklar ile kazanmayı başardı. 

1400 metre kum pistte gerçekleştirilen koşuda, 3 yaşlı 8 safkan İngiliz tayı birincilik için mücadele verdi. 36.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği Dişidi (Expansion) isimli tay elde ederken, mücadeleden Akyıldırım (Cuvee) üçüncü, First Chance (Kurtiniadis) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Rojhatağa için müddet 1’29”60 olurken, farklar 3 Boy - 1/2 Boy - Uzak şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mahmut Yardımcı'ya plaketini Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz verdi. Açıkgöz ayrıca günün anısına Şanlıurfa Hipodromu Müdür Yardımcısı Orhan Tekeş'e bir plaket verdi. Törene Harran Üniversitesi Vet. Fak. Dekanı Prof. Dr. Mehmet Avcı, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep ve Adıyaman Veteriner Hekimler Odası Başkanları ve davetliler de katıldı.

Son DüzenlenmePazar, 12 Mart 2017 18:51

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık