Menu

Süperstar WANETA 14 Nisan’ı bekliyor... Özel

2 yaşlı olarak start aldığı 7 yarışın 6’sını kazanan ve sezonu 1800 metre mesafeli G2 Sakarya Koşusu ikinciliği ile kapatan şampiyon kısrak Waneta (Mountain Cat - Blushing Doe (Running Stag)), yaz sezonunu 14 Nisan 2017 Cuma günü KV-8/D F.Derya Beşikçi Koşusu ile açacak.

Safkanın başarılı antrenörü Baha Yargı sitemize yaptığı açıklamada; ‘Waneta kış sezonunu devamlı olarak çalışarak geçirdi ve genel durumu gayet iyi. Son haftalarda idmanlarımızı hızlandırmaya başladık. Şu an için kondisyon yüklemeye devam ediyoruz.

Her şey yolunda giderse sezonu Derya Beşikçi Koşusu ile açacağız. Sonraki durağımız ise Dişi Tay Deneme Koşusu olacak. Bu iki koşudaki performansımızın bize Kısrak Koşusunun yolunu açacağını düşünüyorum’ dedi.

İdman jokeyi Akın Coşkan nezaretinde çalışmalarını sürdüren Waneta, 12 Mart Pazar sabahı 600/36”0 – 23”5 rahat bir sprint yaptı…

 

Son DüzenlenmeSalı, 14 Mart 2017 15:48

1 yorum

  • serkan gedik
    serkan gedik Cumartesi, 18 Mart 2017 22:43 Yorum Linki

    ilk çim yarışı 16 nisanda oda referandum var diye ertelenicek waneta nasıl 14 nisanda koşacakki zaten o gün takvimde istanbul yarışı görünmüyor yarış dergisi bu haberi biraz araştırıp yapın bence.

    Cvp: İlk çim yarışı 12 Nisan'da, sonraki çim yarışı 14 Nisan'da... Bilgilerinizin tamamı yanlış...

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık