Menu

Gültekin Alpay Koşusu'nu MOTHER OF DRAGONS kazandı… Özel

15 Mart Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda efsane yarış spikeri Gültekin Alpay adına düzenlenen KV-6/D koşuyu, Hayrullah Doğan'ın sahibi, Ümit Bekmezci’nin menajeri ve Mülayim Anat’ın ise antrenörü olduğu 4 yaşındaki al kısrak Mother Of Dragons (Bekmezbey – Pigale, River Special) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

2000 metre sentetik pistte gerçekleştirilen koşuda 4+ yaşlı 8 İngiliz atı birincilik için mücadele verdi. 46.000 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği bir burun farkı ile Katsuya (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Börteçine (Strike The Gold) üçüncü, Crazy Island (Dai Jin) ise dördüncü oldu. Kazanan Mother Of Dragons için müddet 2’06”38 olurken, farklar Burun - 1,5 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan atın sahibi Hayrullah Doğan'a kupasını TJK Asli Üyesi Can N. Güven verdi. Kupa törenine, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir, TJK TV Müdürü Erkal Filiz, TJK TV Program ve Teknik Müdür Yardımcısı Adem Erkin Şeker, TJK TV Spikerleri Zadik Gökoğlu, Kaan Kıynak, Taner Tomaçoğlu ve Erkan Taç katıldı.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 16 Mart 2017 13:00

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık