Menu

ULAN BATOR İstanbul’da dört dörtlük… Özel

18 Mart Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan A3 Mevlana Koşusu'nu, Hatice Yıldız'ın sahibi olduğu ve Mehmet Öcal’ın antrenörlüğünü üstlendiği Ulan Bator (Luxor – Gençceren, Kaneko), çok iyi uyum sağladığı formda jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazandı.

97.000 TL ikramiyeli ve 1500 metre mesafeli sentetik pistteki koşuda, startla beraber numarayı alan ve hiç bir rakibini yanına yaklaştırmadan kazanan Ulan Bator’un ardında ikinciliği,  daha önce 2 kez olduğu gibi Seyyah (Cape Cross) elde ederken, mücadeleden çok başarılı bir performans sergileyen King Of Rock (Derviş Ağa) üçüncü,  Sakarya Koşusundan sonra bir süre ara veren El Asesino (Three Valleys) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Ulan Bator için müddet 1’30”12 olurken, farklar ise 4,5 Boy - 4,5 Boy - 3 Boy şeklinde oluştu.

İstanbul’da bileği bükülmedi…

Yarış hayatına 20 Ağustos 2016 tarihinde koştuğu Şartlı-1 yarışta elde ettiği ikincilikle başlayan Ulan Bator, bugüne dek start aldığı 9 yarışta 6 birincilik, 2 ikincilik elde ederken, 1 yarışı da jokeyini düşürdüğü için derecesiz tamamladı.

Kum pistte hiç start almayan safkan çim pistte 5 kez start alıp 2 birincilik elde ederken, İstanbul sentetik pistinde koştuğu 4 yarışı da kazanarak bu şehirdeki geçilmezliğini de sürdürmeyi başardı.

LUXOR temsilcisi…

Ulan Bator’un babası, yarış hayatı başarılarla dolu olan Distant Relative temsilcisi Luxor’dur. Hara yaşamında da tıpkı yarış kariyeri gibi son derece başarılı olan aygırın ilk jenerasyon tayları 2010 yılında start almaya başlamış ve bugüne dek koşan 171 tayından 84’Ü yarış kazanmayı başarmıştır. 29 Black Type temsilcisi bulunan aygırın en başarılı temsilcilerinden bazıları; Graystorm, My Başkan, Dutyfree, Nonstop, Cheri Cheri Lady, Dedemşah, Grey Coral, Amarelise, Deluxe, Benelux, Farkin Ateşi, Diamond Flame, Here To Fly ve Finesse’dir.

Annesi KV-7 galibi…

Ulan Bator’un annesi biri KV-7 olmak üzere kariyerinde 5 birincilik bulunan Gençceren (Kaneko) isimli kısraktır. Kazandığı yarışların yanı sıra 9 da tabelası bulunan kısrağın yarış pistlerinde start alabilen ilk temsilcisi Ulan Bator olup bu sene koşması beklenen Powerscourt’tan 2 yaşlı Mister Görkem isimli bir tayı ile Luxor’dan 2016 doğumlu bir erkek tayı daha bulunmaktadır.

ULAN BATOR

de 2014

 

Luxor

da 2000

 

Gençceren

dk 2008

Distant Relative

 

Keep Shining

 

Kaneko

 

Rinsa 

 

Son DüzenlenmePazar, 19 Mart 2017 10:11

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık