Menu

CROSS FIRE'dan Gazi’ye erken Rezervasyon... Özel

Yaz Sezonu öncesi 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Adana çim pistindeki en önemli mücadele olan A3 Tendürek Koşusunu, Vefa İbrahim Aracı’nın sahibi olduğu ve Caner Akgül’ün antrenörlüğünü üstlendiği Cross Fire (Dai Jin - Without You, Selkirk), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

97.000 TL ikramiyeli ve çim pistte 1700 metre mesafeli koşuda düzlükte ciddi bir faule maruz kalmasına rağmen sonlardaki güçlü sprinti ile birinciliğe uzanan Cross Fire’ın ardında ikinciliği Oğlum Beratım (Dai Jin) elde ederken, mücadeleden Runner Bull (Victory Gallop) üçüncü, Pershing (Scarface) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Cross Fire için müddet 1’43”22 olurken, farklar 2,5 boy – 1 boy – 1 boy şeklinde oluştu.

Çim pistte 5’te 4 yaptı…

Yarış hayatına 8 Eylül 2016 tarihinde Ankara’da  kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Cross Fire, bugüne dek start aldığı 6 yarışta 4 birincilik, 2 kez de üçüncülük elde ederken 240.000 TL ikramiye kazandı. Ağır çim pist ve kum pistte koştuğu birer yarıştan üçüncülükle ayrılan başarılı safkan, çim pistte bufüne dek start aldığı 5 yarışın 4’ünden galibiyetle ayrılmasını bildi.

Son 20 yılda 3 Gazi galibi…

Tendürek Koşusu Gazi Koşusuna giden yolda önemli virajlardan biri… Son 20 yılda bu koşuyu kazanan safkanlardan 3’ü aynı zamanda Gazi Koşusu’nun da galibi oldu. 2005’de Popular Demand, 2009’da Miramis ve 2013’de ise Divine Heart isimli taylar hem Tendürek Koşusunu, hem de Gazi Koşusunu kazandılar. Yine bu koşuyu kazanan taylardan Suzi Gold ise 2014 yılı Gazi Koşusunda Blaze To Win’in ardından ikincilik elde etti. Dolayısıyla Cross Fire’ın bu koşudaki galibiyeti, bu yönüyle de oldukça kıymetli…

DAI JIN temsilcisi…

Cross Fire’ın babası, sendikasyon ile yurtdışından getirilen ve ülkemizdeki ilk jenerasyon tayları 2015 yılında koşmaya başlayan, 2003 yılı Alman Derbisi galibi Dai Jin (Peintre Celebre (USA) – Dawlah (GB), Shirley Heights)’dir.

Ülkemizde bugüne dek 57 yavrusu start alan aygırın 28 yavrusu yarış kazanmayı başarmıştır. Klasik yarış atı verme potansiyeli çok yüksek olan aygırın en başarılı temsilcilerinden bazıları; G2 Mehmet Akif Ersoy galibi ve G1 Gazi Koşusu 2’ncisi Temsil, Cross Fire’ın ardından Tendürek Koşusunu ikinci tamamlayan G2 galibi safkan Oğlum Beratım ve bir diğer G2 galibi isim olan Kainat’dır.

Annesi start almadı…

Cross Fire’ın annesi, hiç start almamış bir kısrak olan Without You (selkirk)’dur. G3 galibi Saltitude’nin kızı olan kısrağın ülkemizde farklı forma altında start alan ilk iki yavrusundan Rapide Fille (Aussie Rules) 4, Piccikato (Bosporus) 3 yarış kazanmış olup, Aracı ekürisinde start alan yavrularından Snap Election (Lion Heart) sadece 2 kez start alabilmiş ve bunlardan ilkini kazanmıştır.

Cross Fire  kısrağın Aracı ekürisinde start alan ikinci yavrusu olup aynı eküride Native Khan’dan 2 yaşlı bir dişi ile Toruk Macto’dan 1 yaşlı bir de erkek tayı bulunmaktadır.  

CROSS FIRE

ae 2014

Dai Jin

da 2000

 

Without You

ak 2004

Peintre Celebre

 

Dawlah

 

Selkirk

 

Seltitude

 

 

 

 

 

 

SHIRLEY HEIGHTS

3s x 4d

NORTHERN DANCER

4S x 5s x 4D

SPECIAL

4S x 5d 

 

 

 

 

 

Son DüzenlenmeÇarşamba, 22 Mart 2017 16:26

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık