Menu

Sadık Giz Koşusu'nda TAHİRİ’den müthiş sprint... Özel

1979 yılında kaybettiğimiz merhum Sadık Giz anısına26 Mart Pazar günü koşulan,4+ yaşlı İngiliz atlarına mahsus 62.500 TL birincilik ikramiyeli KV-8 mücadeleyi, Hikmet Terzi'nin sahibi olduğu, menajerliğini Ahmet Baguç, antrenörlüğünü ise Veysel Akbaş’ın yaptığı Tahiri (6y da Sabırlı – Saichania, Saddlers Hall), jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazandı. 

İlkaan’ın start içerisinde yaşadığı talihsizlikler nedeniyle çıkartıldığı mücadeleyi düzlükte yaptığı etkili sprinti ile kazanan Tahiri’nin ardında ikinciliği Rüzgar Eto (Perfect Storm) elde ederken,mücadeleden Yalpagan (Unaccounted For) üçüncü, Dombra (Perfect Storm) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Tahiri için müddet 1’39”86 olurken, farklar ise1 Boy - 2 Boy - Uzak  şeklinde sonuçlandı.

11’inci Birincilik…

Yarış hayatına 31 Ağustos 2103 tarihinde İzmir’de başlayan Tahiri, bugüne dek start aldığı 26 yarışta 11 birincilik, 2 ikincilik, 4 üçüncülük ve 3 kez de dördüncülük elde ederken toplam 481.450 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte 2 kez start alıp başarılı olamayan safkan, çim pistte ise koştuğu 2 yarıştan birini kazanmayı başardı. En önemli başarılarını kum pistte gerçekleştiren Tahiri, bu pistte 22 startta 10 birincilik elde etti ve sadece 3 kez tabela dışında kaldı.

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık