Menu

CANKARDEŞLER İzmir’e ambargo koydu… Özel

30 Mart 2017 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşuşan 4+ Arap atlarına mahsus G3/DHÖ Çakabey Koşusunu, Muzaffer Can’ın sahibi olduğu ve Muharrem Can’ın antrenörlüğünü üstlendiği Cankardeşler (aa 6y Yalaz - Bedel.2, Tunca), jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

1400 Metre kum pistte gerçekleşen ve Şahpazlı’nın yarıştan çıkması ile 4 atın start aldığı 110.000 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği geçen seneki koşunun galibi Yılmabaşar (Tamerinoğlu) elde ederken, mücadeleden Trakya Ateşi (Anadolu Ateşi) üçüncü, Yalnızefe (Tamerinoğlu) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Cankardeşler için müddet 1’35”95 olurken, farklar ise 1 Boy – Uzak – Uzak olarak gerçekleşti.

8’de 8 yaptı…

12 Mayıs günü Bursa Osmangazi Hipodromu’nda katıldığı koşuyu kazanarak yarış hayatına başlayan Cankardeşler, kariyerinin 41’inci startında 32’inci galibiyetini elde ederken kazancını da 7.194.700 TL’ye yükseltti.

Sentetik pistte 4, çim pistte ise 12 birinciliği bulunan şampiyon safkan Çakabey Koşusu ile kum pistte 16’ncı birinciliğini elde ederken, aynı zamanda İzmir’deki 8’inci startında da geçilmezliğini korumayı başardı. Ankara’da 4, İstanbul’da 3, Kocaeli ve Adana’da ise 1’er kez geçilen Cankardeşler, 8’de 8 yaptığı İzmir’in yanı sıra Bursa pistinde koştuğu 9 yarışta da geçilmezliğini sürdüren bir isim…

Başarılı safkanın 3 birinciliğinde Kadir Tokaçoğlu, 5 birinciliğinde Halis Karataş, 6 birinciliğinde İsmail Dinar ve 18 birinciliğinde ise Selim Kaya’nın imzası bulunuyor.

YALAZ’ın oğlu…

Cankardeşler’in babası Yalaz, yarış hayatı boyunca 30 kez start almış ve 7 birincilik elde etmiştir. Yarış kariyeri bittikten sonra haraya alınan safkanın bugüne dek start alan 124 yavrusundan 76’sı yarış kazanmayı başarmıştır. Uçanoğlu, Berkcan, Kaçın Geliyor, Fenerlican, Baba Atlar, Borbore, Berkay Efe, Lord ve Defne Kızım aygırın Cankardeşler dışındaki başarılı yavrularından bazılarıdır.

BİLGECAN’ın kardeşi…

Cankardeşler’in annesi yarış hayatı boyunca 2 kez İstanbul’da piste çıkan ve bu iki yarışta da başarılı olamayınca damızlığa ayrılanBedel 2 (Tunca)’dir. Yarış hayatı kısa süreli ve başarısız olmasına rağmen damızlık olarak çok başarılı olan kısrak,Bilgecan (Emiroğlu) gibi G3 Cahide Koşusu galibiyetinin yanı sıra 18 birinciliği ve 14 de ikinciliği bulunan müstesna bir kısrağın da annesidir.

CANKARDEŞLER

aa 2011

Yalaz

aa 1990

 

Bedel 2

ak 1993

Alaz

 

Tuluğ

 

Tunca

 

Yasemin

Son DüzenlenmePerşembe, 30 Mart 2017 18:46

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık