Menu

KARAÜZÜM zirveye koşuyor… Özel

2 Nisan 2017 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda koşulan 4 + yukarı safkan Arap atlarına mahsus KV-8 Adana Veteriner Hekimler Odası Koşusu’nu, Kamil Kılınç’ın sahibi olduğu ve Casım Katı’nın ise antrenörlüğünü üstlendiği Karaüzüm (9yş ka Halid – Biriçimsu, Batyskaf) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı.

1900 metre çim pistte gerçekleşen 62.500 TL ikramiyeli koşuda ikinciliği Hasanşah (Caş) elde ederken, mücadeleden Karaeser (Birader) üçüncü, Akarçay (Altaha) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Karaüzüm için müddetin 2’07”65 olduğu yarışta farklar 2 boy – ½ boy – 3,5 boy şeklinde gerçekleşti.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Veteriner Yılmaz Ari’ye kupa ve çiçeğini, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse verdi. Köse ayrıca, Adana Tarım İl Müdürü Muhammed Ali Tekin’e, Adana Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Can Oral Bugan da Adana Hipodrom Müdürü Burhan Şatır’a günün anısına çiçek takdim etti.

Tarihin en zengin 2’inci Arap atı…

Kariyerinde 9 G1 koşu galibiyeti bulunan Karaüzüm, 8.041.250 TL’ye ulaşan kazancı ile şampiyon Kafkaslı’nın ardından tarihin TL bazında en yüksek kazancını elde eden ikinci Arap atı. 9 yaşına gelen emektar safkan şayet yarış hayatının sonuna kadar 650.000 TL kazanç daha elde edebilirse rekoru ele geçirerek. İki safkanın kazancı dolar bazında karşılaştırıldığı zaman ise Kafkaslı 6.219.955 $’a karşı 3.641.899 $ ile rakibinin bir hayli önünde…

TİGEM peşinde…

Kısa bir süre önce Arap aygırı alımı için ihaleye çıkan ancak hemen sonrasında ihale şeklinin değiştirileceğini sebep göstererek ihaleyi şimdilik iptal eden Tigem, büyük başarılara imza atan Karaüzüm’ü yakın takibe almış durumda. Bu iş için ciddi bir bütçesi olan Tigem’in ne yapıp edip Kararüzüm’ü aygır kadrosuna dahil etmeye çalışacağı aldığımız duyumlar arasında… Ancak görünen o ki, ilerleyen yaşlına rağmen hala dimdik ayakta durmayı ve kazanmayı başaran safkanı almak pek de öyle kolay olmayacak!

 

 

Son DüzenlenmePazartesi, 03 Nisan 2017 14:13

1 yorum

  • mustafa şinasi yalaz
    mustafa şinasi yalaz Pazartesi, 03 Nisan 2017 15:40 Yorum Linki

    ben at sahibinin yerinde olsam kazancı ve yetiştiricilik kazancı kadar paraya satarım tigeme.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık