Menu

Cevdet Karataş Serbest Handikap’ını KUTUP kazandı Özel

Türk Atçılığına ve Yarışçılığına gerek kalemi ile gerekse engin bilgileriyle uzun yıllar hizmetlerde bulunmuş merhum Handikaper Cevdet Karataş adına 11 Nisan Salı günü Ankara 75.Yıl düzenlenen KV–18/S/DHÖW koşuyu, Munir  Gökçe'ya ait ve Müdehet Gökçe’nin antrene ettiği Kutup (4yş aa Kaizbert – Ferdane Kız, Odinhan), jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı.

1400 metre çim pistte gerçekleştirilen 87.000 TL ikramiyeli koşuda, startla birlikte öne düşen rakibi Birkasım’ı sürekli olarak yakalayabileceği bir mesafeden takip edip aynı zamanda gerideki rakiplerini de kontrolü altında tutmayı başararak kazanan Kutup Ankara’daki ilk sınavından galibiyetle ayrılmayı başarırken, Birkasım (Turbo) beklide rakibini fazla beklediği için kazanabileceği yarıştan ikinci, sonlarda güçlü ama gecikmiş ataklarla gelen Benyoğum (Bozdağ) üçüncü, bu safkanında bir baş gerisinde İdealist (Bilgin)ise dördüncü oldu.

Feme Hay. Tar. Ltd. Şti tarafından yetiştirilen Kutup, kazandığı bu yarışla kariyerinin 23’üncü startında 6’ncı birinciliğini elde etmiş oldu.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 12 Nisan 2017 12:24

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık