Menu

POWER LOVE Sentetikte Dört Dörtlük…! Özel

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda 14 Nisan Cuma akşamı düzenlenen kupalı mücadelelerin ilki olan merhum Reha Eken anısına düzenlenen KV-6/D koşuyu, Özen Adalı'ya ait, Mahir Yıldırım’ın menajeri, Sedat Özöllke’nin ise antrenörü olduğu, Serdal Adalı yetiştirmesi Power Love (4yş dk Kaneko - Romanza, In The Wings), son haftaların formda jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazandı.

1400 metre sentetik pistte koşulan 53.000 TL birincilik ikramiyeli mücadeleye 4+ yaşlı 8 safkan İngiliz atı katıldı. 2016’yılını Kasım ve Aralık aylarında üst üste kazandığı 3 yarışla kapattıktan sonra yaklaşık 4 ay kadar ara veren Power Love, koşunun sürpriz isimlerinden biri olarak gösteriliyordu. Yarışa iyi başlayan ve son viraja ön grubun hemen arkasında çıkan safkan, başından itibaren tuttuğu bariyer dibini hiç bırakmayarak ve özellikle düzlüğün ortasından sonra hızını arttırarak son derece parlak bir birinciliğe imza attı.

Koşunun favori ismi olan ve bu yarışa fit durumda gelen Iskra (Mount Nelson) koşunun son metrelerinde yükselen temposu ile ikinciliği kurtarırken, mesafe istediğini bir kere daha gösterdi. Son yarışını düzlük başında fazla oyalandığı için kaybeden Momentero (Sri Pekan) bu defa benzer bir hataya düşmedi ancak rakipleri çok iyi koşunca az farkla üçüncülükte kaldı. Kazanan Power Love gibi yaklaşık 4 ay aradan sonra piste çıkan Chachkova (Tapit) ise önceki üçlüye yaklaşamadığı yarışı dördüncü tamamladı. Kazanan Power Love için müddet 1’24”04 olurken, farklar ise 1 Boy - Baş – 4 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Hasan Şer'e plaketini Mert Eken verdi. Törene, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyeleri ile İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir katıldı.

11 startta 5’inci birincilik…

Yarış hayatına 12 Mayıs 2015 tarihinde Adana’da kazandığı Şartlı-1 mücdele ile başlayan Power Love, bugüne dek start aldığı 11 yarışta 5 birincilik ve 209.300 TL kazanç elde etti. Kum pistte hiç start almayan, çim pistte 7 kez koşup 1 yarış kazanıp, 2 kez KV-6 üçüncülüğü elde eden başarılı safkan, sentetik pistte ise koştuğu 4 yarışı da kazanmasını bildi.

KANEKO kızı…

Power Love’ın babası, G1 Erkek Tay Deneme galibi ve G1 Gazi Koşusu ikincisi Kaneko (Pivotal)’dur. Yarış hayatı başarılarla dolu ve Dubai’de ülkemizi temsil eden nadir safkanlardan biri olan Kaneko, 2007 yılında haraya alınmıştır. İlk jenerasyon tayları 2010 yılında start alan aygırın bugüne dek 210 tayı start almış, bunların 152 tanesi yarış kazanmayı başarmıştır. Aygırın Black Type yavru sayısı 42’dir.  Yavruları toplam 619 yarış kazanan aygırın toplam kazancı ise 36 Milyon TL’ye yaklaşmıştır.

Annesi 125.000 Guineas’e alındı...

Power Love’ın annesi, hiç start almamış bir In The Wings kızı olan Romanza’dır ve 2006 yılında Tattersalls Satışlarından 125.000 Gns’e (Yaklaşık 600 Bin TL) satın alınmıştır. Kısrağın annesi Ela Romara, G2 Lowhter Stakes ve G2 Nassau Stakes galibidir. Öz kardeşi Earlene ise Longchamp pistinde G2 Prix d’harcourt galibidir.

Fantastic Light’dan gebe olarak Türkiye’ye getirilen Romanza’nın bu aşımdan doğan erkek tayı hiç start almadan yaşamını yitirmiş, sonraki taylarından All In One /Cape Cross) 6 yarış, Out Of Passed (Out Of Control) 3 yarış kazanmış, Get Lost (Mountain Cat) ve Mello (Okawango) ise yarış hayatlarını maiden olarak kapatmışlardır. 

POWER LOVE

dk 2013 2014

Kaneko

da 2001

 

Romanza

dk 2001

Pivotal (GB)

 

Kalimat (IRE)

 

In The Wings (GB)

 

Ela Romara (GB)

 

Son DüzenlenmeCumartesi, 15 Nisan 2017 11:30

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık