Menu

AYYD Üyeleri 2016 Yılının EN’lerini belirledi... Özel

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2016 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2016 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Erkek Tay Deneme ve Gazi Koşusu galibi Graystorm’u seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Denizim oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim geçtiğimiz yılın en çok yarış kazanan binicisi Özcan Yıldırım olurken, 2016 yılının en başarılı Aprantisi ise Hışman Çizik seçildi.

Büyük bir rekabete sahne olan Yılın At Sahibi ödülü bu yıl Vefa İbrahim Aracı’nın oldu. M.İlker Akdeniz iseyılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü. 2016’nın en başarılı Menajer/Antrenörü At Yarışı Yazarları Derneği üyeleri tarafından Baha Yargı olarak belirlendi.

Yarış Yazarları tarafından ödüle layık görülen başarılı isimlere ödülleri, 25 Mayıs Perşembe günü Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) düzenlenecek olan yemekli bir gecede verilecek.

Ödül törenine, sektör temsilcilerinin yanı sıra sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok kişi davet edilirken, at yarışlarının olmazsa olmazlarından olan yarışseverler adına da kontenjan ayrılacak.

2016’nın EN’leri:

En başarılı İngiliz Atı          Graystorm
En başarılı Arap Atı           Denizim
En Başarılı Jokeyi              Özcan Yıldırım
En Başarılı Aprantisi          Hışman Çizik
En Başarılı At Sahibi       Vefa İbrahim Aracı
En Başarılı Yetiştiricisi        M.İlker Akdeniz
En Başarılı Antrenörü        Baha Yargı

 

  

Son DüzenlenmeÇarşamba, 03 May 2017 11:57

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık