Menu

TOUCH THE WOLF’dan dayanılmaz sprint… Özel

7 Mayıs 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan G3 Fikret Yüzatlı Koşusunu, Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştirici olduğu ve İbrahim Çak’ın antrene ettiği Touch The Wolf (da 4y Kurtiniadis – Acoustic, Namid), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

4 ve yukarı yaşlı 9 İngiliz safkanın start aldığı 130.000 TL ikramiyeli ve 1200 metre çim pistteki mücadelede, Ankara’da yaptığı hazırlıklarla İstanbul’a gelen ve tam 175 gün aradan sonra piste çıkan Touch The Wolf, harika bir düzlük sprinti yaparak finişe uzanırken 1’09”59 gibi parlak bir dereceye imza attı. Bilinen stili ile startla birlikte öne düşen Cheri Cheri Lady (Luxor) sonlarda çok güçlü gelen rakibine direnemeyerek ikincilikte kalırken, sonlarda daha diri gelmesi beklenen son dönemin formda ismi Dayım Benim (Lion Heart) üçüncü, başarılı sprinter Son Of A Legend (Lion Heart) ise dördüncü oldu. 197 gün aradan sonra bu yarışı koşan şampiyon sprinter Ballıkaya (Victory Gallop)’nın 5’inci bitirdiği mücadeleyi, 360 gün aradan sonra start alan bir başka şampiyon sprinter/miler Yıldırımbey (Sabırlı) ise 6’ncı olarak tamamladı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına TJK Asli Üyesi Can N. Güven'e kupasını Talya Yüzatlı verdi. Törene, TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile davetliler de katıldı.

Çim pistte 5’de 4 yaptı…

Yarış hayatına 25 Ocak 2016 tarihinde Bursa’da 9’uncu olduğu maiden mücadele ile başlayan Touch The Wolf, bugüne dek 9 kez start alıp 4 yarış ve 168.250 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte henüz hiç koşmayan, kum pistte ise 4 kez start alıp birincilik elde edemeyen başarılı safkan, çim pistteki 5’inci startında 4’üncü kez finişi önde geçmesini bildi. Halis Karataş ile 5 kez bir araya gelen Touch The Wolf, bu yarışların 3’ünde birinci, 2’sinde ise ikinci olurken, Fikret Yüzatlı Koşusu galibiyeti ile kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğine imza atmış oldu.

KURTINIADIS temsilcisi…

Touch The Wolf’ün babası, kariyerinde G1 Başbakanlık, G1 Fatih Sultan Mehmet, G1 Anafartalar ve G1 Haliç olmak üzere 20 Grup yarış bulunan unutulmaz safkan Kurtiniadis (Mujahid)’dir. 2015 yılında ‘ince bağırsak düğümlenmesinden’ yaşamını yitiren aygırın bugüne dek 41 yavrusu start almış, bunların 24’ü yarış kazanırken 3’ü Black Type performans sergilemiştir.

Annesi TRANSACOUSTIC’in kardeşi…

Touch The Wolf’ün annesi, 7 koşuluk kariyeri boyunca biri maiden, diğeri Handikap 16 olmak üzere 2 yarış kazanan ve 3 kez de tabela yapan Acoustic (Namid)’dir. Günümüzde aygırlık yapan A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu galibi ve G1 Haliç Koşusu 2’ncisi Transacoustic (Sri Pekan) ile anneden kardeş olan kısrağın yarış pistlerinde bugüne dek 3 yavrusu start almış, Touch The Wolf dışındaki isimlerden Lisowska (Sri Pekan) 4 startta 1 birincilik elde etmiştir. Acoustic’in 2016 doğumlu Scarface’den al dişi bir tayı bulunmaktadır.

TOUCH THE

WOLF

da 2013

 

Kurtiniadis (IRE) 2003

 

 

 

Acoustic 2004

 

Mujahid (USA)

 

Fiddler’s Moll (IRE)

 

Namid (GB)

 

Number Ten (GB)

 

NORTHERN DANCER

4S x 6S x 6s x 5s x 5D x 5D x 6D

DANZIG

3S x 4D

AHONOORA

4S x 4D

Son DüzenlenmePazar, 07 May 2017 18:44

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık