Menu

Tay Deneme Koşularının kayıtları yapıldı... Özel

14 Mayıs 2017 Pazar günü 62’ncisi gerçekleştirilecek olan Dişi Tay Deneme, Erkek Tay Deneme, Anneler GünüHasan Adalı ve White Turf Koşularının kayıtları 8 Mayıs Pazartesi günü belli oldu.

Buna göre; Erkek Tay Deneme Koşusu’na 11, Dişi Tay Deneme Koşusu’na 8, Anneler Günü Koşusu’na 11, Hasan Adalı Koşusu’na 7,  White Turf Koşusu’na ise 17 safkanın kaydı yapıldı.

G1 Erkek Tay Deneme Koşusu
Veliefendi Hipodromu’nda 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek çim pistteki 1600 metre mesafeli koşuda, erkek safkanlar 91. Gazi Koşusu öncesi güçlerini sınayacaklar. Birincilik ikramiyesi 500.000 TL olan Koşuya; Babadoğan, Copperfield, Eskayra, Grey Cloud, Here To Fly, Oğlum Beratım, Pershing, Piano Sonata, Seyyah, Ulan Bator ve Yenilmez isimli safkanlar kayıt edildi. 

G1 Dişi Tay Deneme Koşusu

Gazi Koşusu’nun bir diğer önemli provası ise dişi safkanların katılacakları Dişi Tay Deneme Koşusu... Birincilik ikramiyesi 500.000 TL olan koşu yine çim pistte ve 1600 metre mesafeli olarak gerçekleştirilecek. Bu önemli koşu için; Acquapura, Black Chınese, Erendıra, Lady Derya, Lady Girl, Miss Helin, Precious Jewel ve Waneta isimli safkanlar kayıt edildi.

G3/DHÖ/D Anneler Günü Koşusu
Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü adına düzenlenecek koşu 4+ yaşlı Arap atları arasında çim pistte 1600 metre mesafede gerçekleşecek. 130.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan koşuya şu kısrakların kaydı yapıldı. Amankaya, Berragül, Derin Sultan, Elanilim, Fülane, Gözyaşı Gecesi, My Sultan, Rengül, Veli Can Kızı, Kınalı Kuzu ve Storm Girl.

KV-8/D Hasan Adalı Koşusu
Veliefendi Hipodromu’nda 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek günün bir diğer kupalı mücadelesi, 2006 yılında vefat eden atçı ve yetiştirici merhum Hasan Adalı’nın adına düzenlenecek koşu…  Çim pistteki 1600 metre mesafeli koşuda 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz kısrakları start alacak. Birincilik ikramiyesi 75.000 TL olan Hasan Adalı Koşusu’na; Chachkova, Lady Beauty, Tatvan İncisi, Legend Of Caria, Mandarin, Mi Bombon ve Perhane isimli safkanların kaydı yapıldı.

KV-21 White Turf Koşusu
1907 yılından bu yana İsviçre St. Moritz’de donmuş bir gölün üzerinde gerçekleştirilen White Turf Yarışları, 14 Mayıs Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek koşu ile birlikte bir kez daha yeşille buluşacak. 

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek koşuda, 4 + yukarı yaşlı safkan İngiliz atları çim pistte 1600 metre mesafeli  birincilik mücadelesi verecek. 53.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya; Sayda, Tamerlano, Dry Cleaner, The World Is Yours, Toms, Hidden Jewels, Legend Of Caria, Lion King, Gravesend, Lira Lira, Dominants Son, Winchester, Börteçine, Mahir Bey, Goldiniadis, Brave Decision ve Great Master isimli safkanların kayıt edildi. 

14 Mayıs Pazar gününe ait tüm koşuların jokey deklareleri 12 Mayıs Cuma günü yapılacak…

Son DüzenlenmeSalı, 09 May 2017 19:42

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık