Menu

Baba-Oğul BEKİROĞULLARI şov yaptı… Özel

Erkek ve Dişi Tay Deneme Koşularının gerçekleştiği 14 Mayıs 2017 Pazar gününün tartışmasız en başarılı isimleri, Ankara’dan getirdikleri safkanlarla 2 Klasiği ve KV-8 Hasan Adalı Koşusunu kazanan baba-oğul antrenörler İbrahim ve Engin Bekiroğulları’ydı.

Pershing ile Erkek Tay Deneme’de beklenenden daha kolay bir birincilik elde eden Bekiroğulları ailesi, Miss Helin ile daha önce hiçbir dişi tayın geçemediği şampiyon kısrak Waneta’yı geride bıraktılar. Başarılı ekip ayrıca Tatvan İncisi ile de çok parlak bir zafere imza atmayı başardılar.

Farklı at sahiplerine ait safkanlarla Erkek Tay Deneme, Dişi Tay Deneme ve Hasan Adalı koşularını kazanan başarılı menajer Engin Bekiroğulları sitemize özel açıklamalarda bulundu.

“TATVAN İNCİSİ Dişilerde zor geçilir…”

“Tatvan İncisi dört dörtlük durumda… Bu sene çok daha iyi koşacak. Pazar günü en çok güvendiğim isimdi… Dişilere ait yarışlarda çok zor geçileceğini düşünüyorum”

“SAİT AKSON’u koşmayabiliriz…”

“Pershing geçen seneden beri ufak tefek sorunları olan bir taydı. Bu sorunları minimuma indirmek için çok gayret ettik. Jokeyimiz Halis Karataş ile uzun uzun konuştuk. Onu ikna etmek hiç kolay olmadı. Kendisine ‘bu yarışı kaybedersen bir daha benim hiçbir atıma binme’ dedim. Benim ne kadar inançlı olduğumu gördü ve teklifimizi kabul etti. Pershing henüz fit duruma gelmiş değil, yükselişi devam edecek., daha da iyi olacak.

Sait Akson’a gelince… Henüz net bir karar vermiş değiliz. Jokeyimizle istişare edeceğiz. Koşabiliriz de, koşmayabiliriz de… Direkt olarak Gazi Koşusuna gitmekte bir alternatif… Halis ağabeyin de, benim de mesafeden yana bir korkumuz yok ama 20’şer gün aralarla 3 önemli yarış koşmak konusu önemli bir konu… Dediğim gibi bunu jokeyimizle birlikte oturup kararlaştıracağız. Kesin olan tek şey Pershing’in Mehmet Akif Ersoy Koşusunda start almayacağı…”

“Şu an için bir Waneta değil…”

“Miss Helin daha önce söylediğim gibi sahibi tarafından bir telefonla 20.000 TL’ye alınmış, çok karakterli, mücadele gücü ve çok formda bir tay. An itibariyle elbette bir Waneta değil. Onu İstanbul’a getirirken en kötü ikinci olur düşüncesi ile getirmiştim. O çok daha iyisini yaptı, bizleri çok mutlu etti”

Son DüzenlenmeSalı, 16 May 2017 15:11

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık