Menu

İLKER AKDENİZ EKÜRİSİ’nden SATILIKLAR... Özel

İki yaşlı İdmanda Satılık Taylar

VENDELA 2015 Tayı

2 y de Sri Pekan (Usa) – Vendela / Bijou D’Inde

Kamkam (263.720 TL), Doctor Preti (175.210 TL) gibi başarılı kardeşlere sahip olan tay babadan Village Wind, Miramis, White Ram, Mary Ellen, Astorya, Berraksu, Astrakhan, Glendor, Topor, Radyocu, Karelin ile kardeştir. Vendela 1400, 1600 ve 1900 metrede 4 çim yarış galibidir. Sri Pekan’dan olan bu tayının çimci olmasını beklemekteyiz.

 

ORANGE CRUSH 2015 Tayı

2 y dd Artie Schiller (Usa) - Orange Crush (Usa) / Distorted Humor (Usa)

Amerikan satışlarında teknik ekibimiz tarafından çok özel bir seçim ile alınan Orange Crush isimli kısrağımızın yavrusudur. Yıllarca lider aygır olarak listelerde yer alan Distorted Humor’un kızı olan Orange Crush tercihli bir kısrak olup Meaffara Stakes galibidir. Annesi Orenge Crush’ın annesi G1 galibi 9665 bin dolar kazançlı Lakeway’in öz kardeşi olan Lake Travis’tir. Lake Travis’in kızlarından High Quil (Tiznow) G2’de ikincilik, Resistivity (Student Council) de yine G2’de ikincilik yapmıştır. Üstün kan hattından ve Türkiye’de koşan tayı Çakal Carlos ile tanınan aygır Artie Schiller’ın yavrusu olan tay görenleri bir kez daha baktıran fiziğiyle öne çıkıyor.   

 

NARCISSUS 2015 Tayı

2 y ad After Market (Usa) – Narcissus / Orpen (Usa)

Az sayıda tay alabildiğimiz Smiling Eyes isimli kısrağımızın yavrusu olan Narcissus üç kardeş içinde koşu kazanamayan bir isim ama kazancı 46.000 TL olmuştu. Kıs kardeşi olan Coffee Bean ise 971.650 TL kazanca ulaştı. Harada verdiği bu ikinci yavrusunun babası After Market’tir. 1600 metre üzerinde her iki pistte de başarılı olan taylarıyla tanınan After Market’in en başarılı yavruları arasında G1 galibi Belle Gallantey (USA), G1 galibi Lady of Fifty (USA), G1 galibi Picahielo (USA), G3 galibi Closing Range (USA) ve G3 galibi Volcat (USA) sayılabilir.

 

Çiftlikte 1 yaşlı Yearling’ler

ELLE STARLIGHT 2016 Tayı

1 y de Dr Fong (Usa) - Elle Starlight (Usa) / Corinthian (Usa)

Elle Starlight Amerika’dan ithal olup 1700 metre çimde bir koşu galibidir. Annesi Elle Runaway olup Colleen Stakes galibi olması yanında G2 düzeyli olan Dance Smartly Stakes, G2 Canadian Stakes’te ikinci ve üçüncü olmuş başarılı bir kısraktır. Elle Runaway’in koşan 4 yavrusundan Luna Luna 5 yarış, Travelers Dream 2 yarış, Citrus Drive ve Elle Starlight birer yarış kazanmıştır. Tayın babası Dr Fong ülkemizde ilk nesil yavruları bu yıl koşacak aygırlardandır. Aygırın daha önce ülkemizde Enternasyonal İstanbul Koşusu galibi BEATRICE, Adalı Ekürisi’nde koşan 3 yarış galibi Nadas Koşusu üçüncüsü SEMOSHUM isimli tayları koşmuştu. Yurtdışında aygırın G1 kazanan Aoife Alainn, Ask For The Moon, Dubais Touch gibi çimde yüksek performans yapmış yavruları bulunmaktadır.    

 

LADY KENTUCKY 2016 Tayı

1 y dd Zanjero (Usa) – Lady Kentucky (Usa) / Sun King (Usa)

16 start içinde 7 birincilik ve F.Derya Beşikçi KV8 galibi olan Lady Kentucky, G1 Dişi Tay Deneme üçüncüsü, G1 Kısrak Koşusu dördüncüsü olmuştu. Kısrak harada ilk olarak Zanjero’ya çekildi. Şu an iki yaşlı idmanda olan bu taydan sonra kısrağımız yine Zanjero’dan bu tayını vermiştir. Babası Zanjero sürat aygırı Cherokee Run’ın oğlu olup G2 Indiana Derby, G2 Kentucky Cup Classic S, G3 West Virginia Derby galibi olup G1 Blue Grass Stakes üçüncüsüdür. Ekürimizin yetiştirmesi olan G1 galibi My Secret’ın ve geçtiğimiz günlerde ilk yarışında üçüncülük yapan Diyadin bu aygırın taylarındandır.

 

ORANGE CRUSH 2016 Tayı

1 y ae Lion Heart (Usa) – Orange Crush (Usa) / Distorted Humor (Usa)

Orange Crush isimli kısrağımızın yavrusudur. Yıllarca lider aygır olarak listelerde yer alan Distorted Humor’un kızı olan Orange Crush tercihli bir kısrak olup Meafara Stakes galibidir. Orange Crush’ın annesi Lake Travis ile G1 galibi 965.330$ bin dolar kazançlı Lakeway’in öz kardeştir. Lake Travis’in kızlarından High Quil (Tiznow) G2’de ikincilik, Resistivity (Student Council) de yine G2’de ikincilik yapmıştır. Amerika’nın en önemli aygırlarından Distorted Humor, Seattle Slew, Alydar gibi üç ismin kanını taşıyan bu tayı çok uyumlu olduğu Lion Heart’tan. Özel bir eşleşmeye sahip bu erkek tayın çok iyi noktalara ulaşmasını bekliyoruz.     

 

NARCISSUS 2016 Tayı

1 y ad Lion Heart (Usa) – Narcissus / Orpen (Usa)

İngiltere’de 2000 Guineas G1 (Erkek Tay Deneme) galibi olan Mark Of Esteem’in kızı olan Smiling Eyes harada sadece 3 yavru verebildi. Orpen’den gebe alınan kkısrak ilk olarak bu aygırdan Narcissus isimli kısrağımızı verdi. 11 koşuluk kariyerinde 4 kez ikincilik yapan ve kazancı 46.000 TL olan Narcissus, 971.650 TL kazanca ulaşan Coffee Bean ile anneden kardeştir. Tayın babası Lion Heart olup gerek Amerika’da gerekse de ülkemizde çok sayıda açık yarış koşmuş atın babasıdır. Uyumlu bir eşleşmesi olan bu tayımızın kısa-orta mesafeli yarışlarda etkili koşmasını beklemekteyiz.

 

BELLA COSA 2016 Tayı

1 y de Zanjero (Usa) – Bella Cosa / Always A Classic (Can)

Bella Cosa başarılı kısrak babası Always A Classic ile Dynaformer kızı Silent Princess’dan olmadır. 1 koşu galibi olan ve orjini itibariyle başarılı bir damızlık adayı olan kısrak harada ilk olarak Zanjero ile denendi. Erkek olan bu tay babadan My Secret ile kardeştir. Bella Cosa ise anneden Delicious, Fast Track, Elsa, Cash Point, Karembeu, Copy Cat, Silent Sezen, Yıldırımağa ve Vincero ile kardeştir.

 

WINDMILL HILL 2016 Tayı

1 y de Overanalyze (Usa) – Windmill Hill (Usa) / Grand Slam (Usa)

Oldukça iddialı olduğumuz bir tayımız da Windmill Hill’in Overanalyze isimli aygırdan olan bu erkek tayıdır. Kısrağımız Windmill Hill bir koşu galibidir. Amerika’da koşu kazanmış iki yavrusu bulunmaktadır. Yarış yaşına gelmiş üç dişi tayı 75.000$, 24.000$ ve 22.000$ bedellerle satılmıştır. Yetiştirdiğimiz tayı erkek olup aygırlık kariyerine çok hızlı giriş yapan Overanalyze’den olmadır. Overanalyze isimli aygırın bu yıl ilk kez koşan tayları içinde 3 koşan 2 kazanan olmuştur. Koşu kazanan taylarından Analyze The Odds 900 metrede Aqueduct pistinde 20 Nisan’da 100.000$ olan Maiden Special Weight ikramiyeli yarışı kazanırken Analyze Your Luck isimli ikinci koşan yavrusu da Belmont Park’ta yine ikramiyesi 100.000$ olan Maiden Special Weight yarışı starttan çıktığı gibi kazanmıştır. Overanalyze taylarının erken gelişimi ve sürat yeteneği dikkate alındığında 2016 yılı Breeders Cup Juvenile Turf galibi Oscar Performance, G2 ikincisi Holiday Runner, G3 galibi Socrerers Stone gibi akrabalara sahip olan Windmill Hill’in bu yavrusu şampiyon adayı bir isimdir.     

 

VINCERO 2016 Tayı

1 y dd El Corredor (Usa) – Vincero (Tur) / Mountain Cat (Usa)

Başarılı bir kısrak olan Silent Princess’ın harada kızları Copy Cat, Vincero, Bella Cosa ile kan hattını sürdürmeye çalıştık. Copy Cat’in Always A Classic’ten Ride High isimli tayı üç koşu kazanırken KV6 ikinciliği yapmıştı. Bella Cosa’nın henüz koşanı yok. Vincero’nun ise ilk koşan yavrusu Royal Abjar’dan olma Abraj’dı. Hala pistlerde olan bu arıkan 698.000 lira kazanca ulaşmıştır. Koşucu atlar üreten bir ailenin kaliteli Mountain Cat kısrağından olan bu tayı aygır El Corredor ile de son derece yüksek uyuma sahiptir. Amerika’daki eşleşmelerinde El Corredor, Mountain Cat kısrakları ile oldukça başarılı olup EL GATO MALO, MAC THE MAN gibi açık yarış kazanmış Cotton Boy gibi stakes koşuda plase yapmış atlar üretmiştir. Az sayıda eşleşme ile yapılan bu üretimler dikkate alındığında tayımızın iyi bir kariyer yapmasını bekliyoruz.   

 

MATCH POINT 2016 Tayı

1 y ae Lion Heart (Usa) – Matchpoint (Usa) /Toccet (Usa)

Amerika’dan ithal ettiğimiz kısraklardan biri olan Matchpoint kuvvetli bir anne hattından gelmektedir. Match Point’n annesi Leos Lucky Lady olup ünlü Seattle Slew’ün kızıdır. Bu kısrak ise şampiyon yarış atı ve aygır Damascus’un yavrusu olan Konafa’nın kızıdır. Konafa harada G1 galibi Preskona isimli kısrağı vermiştir. Bunun yanında Koryeva (G3 galibi), Leos Lucky Lady (Stakes koşuda plase), Talon Daiguille (G3’te plase), Carnet Solaire (Stakes galibi) isimli kısrakları da koşu ve hara kariyerinde başarılı oldular. Bunlardan Talon Daiguille ülkemizde koşan 16 yarış galibi Hektor’un annesidir. Konafa kızları ve hatlarının ürettiği G1 galibi atlar arasında Red Giant, Chopin, Passinetti, California Memory, Bosra Sham, Ciro, Hector Protector, Shanghai, Internallyflewless, Ultra, Act One bulunmaktadır. 725 bin dolara satılan Leos Lucky Lady’nin kızı Matchpoint’in ülkemizde ilk koşan yavrusu Macadamia ile iyi bir kariyer yapacağını belli etmiştir.      

 

HOH MY DARLING 2016 Tayı

1 y ae Toruk Macto (Ire) – Hoh My Darling (Gb) / Dansili (Gb)

Avrupa’nın en başarılı aygırlarından biri olan Dansili’nin kızı olan Hoh My Darling haramızda kısa süre görev yapabildi. Rajsaman’den gebe alınan kısrak ilk yavrusunu dişi doğurmuştu. İkinci tayı ise Toruk Macto’dan erkek oldu. Daha önce yurtdışında tayları bulunan kısrağın ülkemize alındıktan sonra koşan yavrusu Peace Envoy’un gösterdiği başarılar sonrası Hoh My Darling Fransız bir yetiştiriciye ciddi bir teklif sonrası satılmıştır. Hoh My Darling için Galileo ile aşım planlanmış olup ülkemizdeki tek erkek tayı Toruk Macto’dan bir şampiyon adayıdır. Bu erkek tayımızın kardeşi Peace Envoy G3 Anglesey Stakes, Listed Rochestown Stakes galibi olup Prix Morny G1 üçüncüsü, Railway Stakes G2 ikincisi, Norfolk Stakes G2 dördüncüsü olmuştur. Ayrıca tayımızın diğer kardeşlerinden Our Last Summer Norveç Erkek Tay Deneme galibidir. Bir diğer kardeşi Kadyny ise Çek Cumhuriyeti’den Ceske Derby’i kazanmıştır.  

 

DE DANANN 2016 Tayı

1 y dd Paddy O’Prado (Usa) – De Danann (Usa) / War Chant (Usa)

Amerika’dan aldığımız kısraklar arasında kuvvetli anne hattına sahip olan isimlerden biri de De Danann’dır. G1 galibi olan Too Chic harada ilk dönem Mr.Prospector ile denenmiş ve Chic Shirine, Queena gibi G1 galibi dişi taylar vermiştir. Bu yavruları Too Chic hattının oluşmasında ciddi rol almış anneler olmuştur. Kısrağın soyunu devam ettiren taylarından biri de Mr.Prospector oğlu Forty Niner’ın olan ve De Danann’ın annesi olan Puestera’dır. Puestara harada G2 üçüncüsü Miss Hellie, G2 galibi Regal Engagement isimli kızlarını verirken, bir alt kuşakta Argentinez Bars G1-plase, Going To The Window Listed-galibi atlar da üretmiştir. Bu anne hattında yetişen çok sayıda açık yarış atı içinde Brahms Aygır-G1 galibi, Somali Lemonade G1 galibi, Verrazano Aygır- G1 galibi, Harmonize G1 galibi, Tara Roma G1 galibi, Serra Lake G1 galibi, Keen Ice G1 galibi, Queena G1 galibi, Chic Shirine G1 galibi dikkat çekenlerdir. Tayın babası Paddy O’Prado ise tayları çim pistte etkili koşabilen genç bir aygır olup ülkemize uyum sağlaması beklenen atlardan biridir. Geçtiğimzi yılın Preakness stakes G1 ikincisi Cherry Wine başta olmak üzere grup yarışlarda dereceye giren taylara sahip olan Paddy O’Prado’nun bu yavrusu kuvvetli bir çim atı olmaya adaydır.     

İrtibat: Şair Gençer O.

0 541 270 35 75

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 17 May 2017 18:22

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık