Logo
Bu sayfayı yazdır

İstanbul Komiserler Kurulunu Göreve davet ediyoruz... Özel

17 Mayıs 2017 Çarşamba günü İstanbul’da koşulan günün 6’ıncı mücadelesinde, koşunun ve günün en yüksek AGF oranlı safkanı olan Nevhat’ın starting box içerisinde hazır olmadan startın verilmesi sonucu, safkan makineden jokeysiz çıktı ve bu nedenle kuponlarına bu safkanı tek yazan binlerce yarışsever mağdur oldu.

Safkanın start içerisinde şahlanıp, ayakları çim piste değer değmez ve henüz jokeyi üzerinde hazır olmadan verilen start nedeniyle jokey Özcan Yıldırım makinenin içerisinde kalırken, Nevhat ise mücadeleye jokeysiz olarak başladı.

Yarış Dergisi olarak bu koşunun startının hatalı verildiğini ve Komiserler Kurulunun At Yarışları Yönetmeliğinin “Madde 9 - (1) - a) Yarış usul ve esaslarına ve yarışın dürüstlüğüne uygun olarak yarışların yapılmasını temin etmek” gereğince bu koşuyu kazanan 5 numaralı Khan Of Ghost ile birlikte 6 numaralı Nevhat isimli safkanın da Müşterek Bahis yönünden kazançlı sayılması yönünde bir karar vermesini öneriyoruz. Aksi taktirde binlerce yarışsever günahsız yere mağdur edilmiş olacaktır. Yarışseveri bu şekilde hiç kimsenin mağdur etmeye hakkı yoktur.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 17 May 2017 21:02

Son Ekledikleri: Yaris Dergisi

Tüm Hakları Saklıdır. 2013 - Yarış Dergisi