Menu

19 Mayıs’ta Veliefendi’ye… Özel

İstanbul Veliefendi Hipodromu, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının kutlanacağı 19 Mayıs Cuma günü heyecanlı yarışlara ve değişik aktivitelere ev sahipliği yapacak.

Sabah 10.00’da Uluslararası At ve Binicilik Fuarı EQUIST İstanbul Horse Show açılacak. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek İstanbul Horse Show ziyaretçilerini bu yıl TJK işbirliğiyle Veliefendi Hipodromunda ağırlayacak. 19 - 20 - 21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek fuar, hazırlanan özel etkinlikler ve görkemli şovlarla festivale dönüşecek. Fuar’ın açılışı 19 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de, İstanbul Veliefendi Hipodromunda bulunan Winner Circle alanında yapılacak.

Birbirinden heyecanlı koşuların yer aldığı yarış programında ise saat 20.00’de başarılı İngiliz atları 19 Mayıs Koşusu’nda, saat 20.30’da ise 3 yaşlı Arap tayları İhsan Atçı Koşusu'nda da hipodroma gelen yarışseverlere heyecanlı anlar yaşatacak.

Günün bir başka etkinliği de, TJK tarafından organize edilen ve bu sene ikincisi düzenlenecek olan 19 Mayıs Seyisler Koşusu olacak. Saat 19.10’da start alacak koşuda 31 lisanslı seyis dereceye girebilmek için mücadele edecek. 

G2 19 Mayıs Koşusu

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenecek ve 8 koşulu yarış programının en önemli mücadelesi olan G2 19 Mayıs Koşusu’nda, 4+ yaşlı 9 safkan İngiliz atı birincilik mücadelesi verecek. Birincilik ikramiyesi 200.000 TL olan koşu saat 20.00'de başlayacak. Sentetik pistte 2000 metre mesafede gerçekleştirilecek koşuda; Big Brown, Güngör Baba, Hosli, Oğlum Berat, Paix, Bavi Reş, Curtaralo, Euprhates ve Gloin isimli safkanlar start alacak.

KV-6 İhsan Atçı Koşusu

1927 yılında ilk Gazi Koşusu’nu Neriman isimli safkanla kazanan, başarılı bir jokey olduğu kadar başarılı bir antrenör de olan merhum İhsan Atçı anısına düzenlenecek koşuda bir kez daha saygıyla anılacak. 3 yaşlı safkan Arap taylarına mahsus olan koşu, çim pistte 1200 metre mesafede düzenlenecek. Birincilik ikramiyesi 53.000 TL olan koşuda Manidar, Taliphan, Golden King, Harbi Cihan, Nehirinoğlu ve Nuriş isimli safkanlar start alacak.

GÜNÜN GANYANI 3 koşuda oynanacak…

19 Mayıs Cuma günü gündüz Bursa yarışlarında 2. Koşu ile İstanbul yarışlarında 3. Koşunun yanı sıra, bu özel günde 4+ yaşlı safkan İngiliz safkanlarının katılımıyla düzenlenecek günün 5. Koşu'su olan 19 Mayıs Koşusu'na Günün Ganyanı oyunu oynanabilecek. Günün Ganyanı oyununda, o atın muhtemel oranının yaklaşık 1,5 katı tutarında ikramiye ödenecek. 

Son DüzenlenmePerşembe, 18 May 2017 16:38

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık