Menu

'Atçılığın Oskarları' muhteşem bir törenle sahipleri ile buluştu… Özel

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri tarafından belirlenen 2016 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 25 Mayıs Perşembe akşamı verildi. Merter’de bulunan Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve sunuculuğunu Enver Aslan'ın yaptığı geceye, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu Başkan Yardımcısı ve YKK Üyesi Behçet Homurlu, YKK Üyesi Şeref Somtürk, TYAYSD II.Başkanı Turgay Kop, SİAYSD Başkanı Recep Avşar, SAAYSD Başkanı Şevket Yıldız, Jokeyler Birliği Başkanı Ertul Cankılıç, TJK Asli Üyeleri, Atçılık Derneklerinin Yönetim Kurulu Üyeleri, At sahipleri, basın mensupları ve yarışseverlerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu katıldı.  

Tören, At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem'in açılış konuşması ile başladı. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “2016 Yılının Enleri” anketinde, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer / Antrenörü dallarında ödüller verildi.

Yılın İngiliz Atı kategorisinde birinciliği elde eden Graystorm’un ödülünü, safkanın sahibi Ahmet Güzelocak, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci’nin elinden aldı. Ödül takdimi sonrası kısa bir konuşma gerçekleştiren Ekinci, yarışçılığımızın her zaman bir kahramana ihtiyacı olduğunu belirtirken, Dubai'de şansız bir şekilde sakatlanan Graystorm'un en kısa sürede, çok daha iyi bir şekilde yeniden yarış pistlerinde olmasını dilediğini de sözlerine ekledi.

Yılın Arap Atı seçilen Denizim’in ödülünü Özgür Şimşek, Avrupa Akdeniz Yarışçılık Federasyonu Başkan Yardımcısı, YKK Üyesi ve eski Başkanlardan Behçet Homurlu'dan aldı. 

2016 Yılının en başarılı at sahibi seçilen Vefa İbrahim Aracı'ya ödülünü, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Kayhan Özcan, 2016 Yılının en başarılı Jokeyi ödülünü alan Özcan Yıldırım’a ödülünü, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayan, 2016 Yılının en başarılı Aprantisi Hışman Çizik’a ödülünü, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Cantınaz ve Apranti Eğitim Merkezi eğitmenleri, 2016 Yılının en başarılı yetiştiricisi dalında M. İlker Akdeniz'e ödülünü, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Afşin Yakuboğlu , 2016’nın en başarılı Menajer/Antrenörü seçilen Baha Yargı’ya ödülünü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği II. Başkanı Turgay Kop verdi.

Bu özel gecede Türkiye Jokey Kulübü’ne de, At Yarışı Yazarları Derneği’ne verdiği destekten dolayı teşekkür plaketi verildi. Plaketi, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Sadettin Atığ, Dernek Başkanı Reşat Köstem'den aldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 29 May 2017 12:05

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık