Menu

UĞUR POLAT’a kötü haber… Özel

30 Mayıs 2017 Salı günü Kocaeli 4.koşuda 1 numaralı Gülenyüz isimli safkanla yarışı kazanan jokey Uğur Polat’a, Kocaeli Komiserler Kurulu tarafından 1 hafta ceza verildi.

Konuyla ilgili Komiserler Kurulu Raporunda şöyle dendi;

“1 numaraya kayıtlı Gülenyüz isimli atın binicisi Uğur Polat, koşunun son 400 metresine gelinirken usulsüz kulvar değiştirerek yarış usul ve nizamlarını ihlal etmekten dolayı ifadeye çağrılmış ve savunma istem tebligatı yapılmış olup kendi isteği üzerine savunması aynı gün alınmış, savunması Kurulumuzca incelenmiş olup yetersiz görüldüğünden, 6132 sayılı At Yarışları Kanunu ve buna dayandırılarak çıkartılan At Yarışları Yönetmeliğinin 117. maddesinin 1. fıkrası (b-1) ve (c) bentleri uyarınca 7 gün süreyle yarışlarla ilgili yerlerde geçici sanat icra etmekten men edilmiş ve 323 TL para cezası ile cezalandırılmıştır.”

İstanbul’da da savunması istendi…

Kocaeli’nde aldığı cezanın yanı sıra Uğur Polat’ın 26 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul’da Benyoğum isimli safkanla ikinci olduğu yarış sonrası Mahsun Demirbaş ile yaşadığı tatsız olayla ilgili de savunması istenmiş durumda. İstanbul Komiserler Kuruluna henüz bu konuyla savunmasını vermemiş olan Polat, bu olaydan da ceza alması halinde Haziran ayını oldukça keyifsiz geçirmiş olacak.

İstanbul Komiserler Kurulunun 26 Mayıs 2017 Cuma günü ile ilgili raporu şöyle;

“1 numaraya kayıtlı olarak koşan Şükrü isimli atın binicisi Mahsun Demirbaş, koşu esnasında son düzlükte usulsüz kulvar değiştirmesi sebebiyle komiserler kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir.

Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 (yedi ) gün içerisinde kurulumuza ilettikten sonra karar verilecektir. 1 numaraya kayıtlı olarak koşan Şükrü isimli atın binicisi Mahsun Demirbaş, koşu sonrası ara nokta, ring ve tartı mahallinde Jokey Uğur Polat'la tartışarak, birbirlerine hakaret edip arbede çıkarmak suretiyle yarışlarla ilgili yer ve tesislerin düzen ve disiplinini bozması sebebiyle komiserler kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 (yedi ) gün içerisinde kurulumuza ilettikten sonra karar verilecektir.

3 numaraya kayıtlı olarak koşan Benyoğum isimli atın binicisi Uğur Polat, koşu sonrası ara nokta, ring ve tartı mahallinde Jokey Mahsun Demirbaş'la tartışarak, birbirlerine hakaret edip arbede çıkarmak suretiyle yarışlarla ilgili yer ve tesislerin düzen ve disiplinini bozması sebebiyle komiserler kuruluna çağırılmış ve savunma tutanağı tebliğ edilmiştir. Konu ile ilgili savunmasını tebliğ edildiği tarihi izleyen günden itibaren 7 (yedi ) gün içerisinde kurulumuza ilettikten sonra karar verilecektir”.

Son DüzenlenmeÇarşamba, 31 May 2017 12:51

1 yorum

  • Sabri Çilli
    Sabri Çilli Cuma, 02 Haziran 2017 10:33 Yorum Linki

    KOMSERLER KURULU ÜYELERİNİN KUPONLARINA KATKIDA BULUNDUĞU İÇİN SEMBOLİK BİR CEZA VERİLEREK ÖDÜLLENDİRDİLER.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık