Menu

Şadi Eliyeşil Koşusu’nu CHERI CHERI LADY kazandı Özel

18 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda koşulan merhum Şadi Eliyeşil anısına düzenlenen KV-8/S koşuyu, Kazım Yararel'in sahibi ve yetiştiricisi olduğu ve İbrahim Bekiroğullarının antrene ettiği Cheri Cheri Lady (5yş dk Luxor - Uni Baby, Flying Spur) jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde kazandı.

1400 metre çim pistte koşulan 75.000 TL ikramiyeli koşuyu starttan çıktığı gibi kazanan Cheri Cheri Lady’nin ardında ikinciliği Ballıkaya (Victory Gallop) elde ederken, koşudan Pan Reka (Pan River) üçüncü, Forget Me Not (Unaccounted For) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Cheri Cheri Lady için müddet 1’24”81 olurken farklar 5 Boy - 2,5 Boy - 2,5 Boy şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Kazım Yararel'e kupasını Sadık Şadi Eliyeşil verdi. Safkanın antrenörü adına Yararel'e plaketini Şadi Gücüm verirken, jokey Sadettin Boyraz ise plaketini TJK Asli Üyesi K. Meliha Eliyeşil'den aldı. Törende ayrıca, kazanan atın bakıcısı adına safkanın sahibine Şerife Karamehmet tarafından bir plaket verildi. Törene TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Genel Sekreter H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyesi Can N. Güven, davetliler ve İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir de katıldı.

Son DüzenlenmePazartesi, 19 Haziran 2017 13:47

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık