Menu

Dünyaca ünlü At Eğitmeni NICOLAS BLONDEAU ülkemize geliyor Özel

Klasik atçılık ve binicilik öğretilerine ışık tutan Nicolas Blondeau, kendi adını taşıyan Blondeau Metodu’nu tanıtmak ve eğitim vermek için Türkiye Jokey Kulübü’nün davetlisi olarak ülkemize geliyor.

Blondeau, Fransa’nın Saumur Kenti’nde, 2005 yılında kurmuş olduğu Ecole Blondeau isimli At Eğitimi Okulu’nda eğitmenlik ve yöneticilik yapmaktadır. Atlara olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Nicolas Blondeau, “Atlara doğru yaklaşım” konusundaki yöntemini kullanma ve geliştirme adına kendi atları üzerinde denemeler yapmıştır.

Kullandığı metodun bütün atlar için geçerli olduğunu söyleyen Blondeau, tay kırma olarak tabir edilen taylara ilk kez binme ve temel eğitim verme işlemini çok kısa sürede gerçekleştirmenin yanı sıra travma yaşamış atlara özgüven kazandırılması konusunda da uzmandır.

Start makinesi veya at vanına girme deneyimi olmayan tayları eğitmekle beraber bu konularda sorun yaşayan atlara da yeniden eğitim vermektedir. Hangi disiplin için olursa olsun Blondeau Metodu ile eğitilen atlar, mevcut güçlerini verilen işler doğrultusunda istekli ve verimli şekilde kullanırlar.

Atların yaşam ortamlarının psikolojileri açısından çok önemli olduğunu söyleyen Nicolas Blondeau, tecrübeleri ile haraların projelendirilmesi ve yeniden yapılandırılması konusunda da danışmanlık yapmaktadır.
Fransa Binicilik Federasyonu tarafından verilen Binicilik Antrenörü ve Davranışsal Binicilik Antrenörlüğü diplomaları bulunan Nicolas Blondeau, Fransa Tarım Akademisi’nden ödüller almış ve 2013 yılında da ‘‘Knight of the Order of Merit’’ unvanı ile onurlandırılmıştır.

NICOLAS BLONDEAU’nun Veliefendi Programı…

Nicolas Blondeau, 26-27 Haziran 2017 Pazartesi ve Salı günleri sabah 09:00’dan itibaren, Apranti Eğitim Merkezi açık manej alanında tay kırma demonstrasyonu ile start makinesine ve at vanına girme problemi yaşayan atlar üzerinde eğitim çalışmaları gerçekleştirecektir.

Start çalışmasına atlarını dahil etmek isteyen antrenörlerimizin, irtibat bilgileri ve eğitim görmesini istedikleri atlarının isimlerini en geç 24 Haziran 2017 Cumartesi gününe kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail göndererek bildirmeleri gerekmektedir. Sınırlı sayıda ata eğitim verilebileceğinden, eğitime katılacak atlar, talep sırasına göre seçilecektir.

Eğitimler izleyicilere açık olarak gerçekleştirilecektir.

 

Son DüzenlenmePerşembe, 22 Haziran 2017 14:59

1 yorum

  • metin kaçmaz
    metin kaçmaz Perşembe, 22 Haziran 2017 17:07 Yorum Linki

    Dünyaca ünlü at eğitmeni beyefendi Türk atlarının içinde bulundukları sefil durumu görünce bildiklerini unutacağından eminim.Nedeni ise çok basit ülkemizde at nasıl eğitilmez onun dersi verilir. Sadece ve sadece atın ilgililerinin cebi nasıl kısa zamanda doldurulur, bu yolda atın canına nasıl okunur,ata dinlenme vermeden sık aralıklıklarla koşturularak...Yürekleri yetiyorsa tjk ilgilileri urfa,elazığ,diyarbakır gibi dünyada isim yapmış hipodromlardaki atları dünyaca ünlü eğitmene göstersinler

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık