Menu

REŞAT KÖSTEM’den emsalsiz bir eser… Özel

At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı, usta gazeteci ve yarış yazarı Reşat Köstem, 1927- 2016 tarihleri arasında koşulan Gazi Koşuların çok özel fotoğraflar ve içerikle anlatıldığı ‘90 Yılın Öyküsü’ adı altında harika bir çalışmaya imza attı.

Daha önce yine Türkiye Jokey Kulübü tarafından destelenen ‘Tarihsel Sürecinde Atçılığımızın Yapısı ve Yarışçılığımızın Oluşumu’ isimli bir kitabı yayınlanan Köstem’in, bu ikinci çalışması da gerçekten tarihe iz bırakacak emsalsiz bir eser…

Usta kalem Yarış Dergisine yaptığı kısa açıklamada; ‘Gazi Koşularının geçmişi ile ilgili pek çok konuda sınırlı bilgilerim, bilgilerimiz var. Çoğu şampiyonu sadece isim olarak biliyoruz. İşte, geçmişle günümüz arasındaki bu kopukluğu gidermek amacıyla yola çıktım. 2015 yılında Beyazıt Devlet Kütüphanesine adım atmamla ve TJK Genel Müdür Yardımcısı Burak Konuk’un desteği ile başlayan çalışmalarım, yaklaşık 3 senelik bir emeğin ardından bugün hayat buldu. Başta Türkiye Jokey Kulübü olmak üzere desteği ve yardımı olan herkese çok teşekkür ederim’ dedi.

Son DüzenlenmeCuma, 23 Haziran 2017 15:06

1 yorum

  • Fatih Murat
    Fatih Murat Cumartesi, 24 Haziran 2017 10:18 Yorum Linki

    Yarışçılık tarihimizi anlatan yayınlar maalesef çok yetersiz. Geçmişe dair önemli isimlerin biyografileri, hatıraları ve bıraktıkları eserleri bilmek ve büyüklerimizi anlamak lazım. Bu eşsiz eser için sayın Reşat Köstem'e teşekkür ederim. Nasıl ve nereden temin edebilirim?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık