Menu

TOUCH THE WOLF bu sene geçilmiyor…! Özel

9 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan ve Byerley Turk Koşusu ile birlikte 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus sentetik pistte koşulan 2 G1 mücadeleden biri olan Yavuz Sultan Selim Koşusunu, Kemal Kurt’un sahibi ve yetiştiricisi, Deniz Burkay Bağçeci'nin menajeri ve Atakan Şıvgın’ın ise antrenörü olduğu Touch The Wolf (da 4y Kurtiniadis – Acoustic, Namid), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

1500 metre sentetik pistte koşulan 350.000 TL ikramiyeli koşuda 4 ve yukarı yaşlı 10 İngiliz atı start alırken, 3 yaşlı taylardan hiçbir safkan bu yarışa iştirak etmedi. Startla birlikte orta gruptaki yerini alan ve son düzlüğe kolay bir tempoda dördüncü olarak çıkan safkan, 200’de hakimiyetini hissettirdiği koşunun bundan sonraki metrelerinde rakiplerinin ataklarından etkilenmeden birinciliğe uzanırken, koşunun son metrelerini harika koşan Kreacher (Dehere) ikinci, sonlardaki atakları ile Dayım Benim (Lion Heart) üçüncü, bir boyun geride Big Brown (Unaccounted For) ise dördüncü oldu. Kazanan Touch The Wolf için müddet 1’30”48, farklar ise 1 Boy – 3.5 Boy – Boyun olarak gerçekleşti. (Kronometrik dereceler için TIKLAYINIZ)

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Kemal Kurt'a kupasını, TJK Asli Üyesi Yavuz Sarıkaya verdi. Safkanın antrenörü Atakan Şıvgın'a ve  jokeyi Halis Karataş'a ise plaketlerini ise İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir takdim etti.

Bu sene geçilmedi…

Yarış hayatına 25 Ocak 2016 tarihinde Bursa’da 9’uncu olduğu maiden mücadele ile başlayan Touch The Wolf, bugüne dek 12 kez start alıp 7 yarış ve 1.128.250 TL ikramiye kazandı. Kum pistte 4 kez start alıp birincilik elde edemeyen, çim pistte 7 kez koşup 6 kez kazanan Touch The Wolf, sentetik pistte ilk kez Yavuz Sultan Selim Koşusunda start aldı ve bu yarıştan galibiyetle ayrılmasını bildi. Bu sene start aldığı tüm yarışları kazanan yılın flaş safkanı, Halis Karataş ile bir araya geldiği 8 yarışta 6 kez birinci, 2 kez de ikinci oldu.

KURTINIADIS’in oğlu…

Touch The Wolf’ün babası, kariyerinde G1 Başbakanlık, G1 Fatih Sultan Mehmet, G1 Anafartalar ve G1 Haliç başta olmak üzere 20 Grup yarış bulunan aynı eküriye ait unutulmaz safkan Kurtiniadis (Mujahid)’dir. 2015 yılında ‘ince bağırsak düğümlenmesinden’ yaşamını yitiren aygırın bugüne dek 48 yavrusu start almış, bunların 25’i yarış kazanmayı başarmış, 3’ü ise Black Type performans sergilemiştir.

Annesi TRANSACOUSTIC’in kardeşi…

Touch The Wolf’ün annesi, 7 koşuluk kariyeri boyunca biri maiden, diğeri Handikap 16 olmak üzere 2 yarış kazanan ve 3 kez de tabela yapan Acoustic (Namid)’dir. Günümüzde aygırlık yapan A3 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu galibi ve G1 Haliç Koşusu 2’ncisi Transacoustic (Sri Pekan) ile anneden kardeş olan kısrağın yarış pistlerinde bugüne dek 3 yavrusu start almış, Touch The Wolf dışındaki isimlerden Lisowska (Sri Pekan) 4 startta 1 birincilik elde etmiştir. Acoustic’in 2016 doğumlu Scarface’den al dişi bir tayı bulunmaktadır.

TOUCH THE WOLF

da 2013

Kurtiniadis (IRE)

Mujahid (USA)

Fiddler’s Moll (IRE)

Acoustic

Namid (GB)

Number Ten (GB)

Son DüzenlenmeSalı, 11 Temmuz 2017 12:23

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık