Menu

SEYYAHKIZI uyutuldu, gözler Bursa çim pistine çevrildi… Özel

6 Birinciliği ve 342.250 TL kazancı bulunan Şimşek Ekürisine ait 4 yaşındaki başarılı kısrak Seyyahkızı (Berksoy – Seyyah, Volga 2), 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü Bursa’da start aldığı A3 Nilüfer Hatun Koşusunun son 600 metresinde sakatlanarak mücadeleyi bırakmak zorunda kaldı.

Koşu sonrası At hastanesinde yapılan tetkiklerinde ayağında tedavi edilemeyecek derecede önemli kırıklar olduğu tespit edilen safkan, veteriner hekim raporuna istinaden iğne ile uyutuldu.

Safkanın ilgilileri çim pistte yaptıkları incelemelerde pistin bazı yerlerinde atların sakatlanmalarına neden olabilecek büyüklükte çukurlar olduğunu tespit ederlerken, aynı koşuda atları bulunan bazı atçılar da bu durumu teyit etmelerinin yanı sıra pistin normalin üzerinde sert olduğunu ve bu nedenle ciddi sakatlıklar yaşanmaya devam edilebileceği uyarısında bulundular.

Gerek Bursa Komiserler Kurulunu, gerekse Osmangazi hipodromdaki ilgili birimleri, koşu günleri pistlerin kontrolünün ciddi bir şekilde yapılması noktasında uyarıyor, uyutulan Seyyahkızı’nın sahiplerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Son DüzenlenmeSalı, 11 Temmuz 2017 12:59

3 yorum

 • Nesih şimşek
  Nesih şimşek Salı, 11 Temmuz 2017 21:02 Yorum Linki

  Ben bu işin peşini hiç bir şekilde bırakmıyacam gerekli tüm bakanlıklara baş vuracam bu gidişle daha çok sayıda at kaybedecez lafa gelince Türk atcılıgı ilerliyor bir bok çıkmaz Türk atcılıgından

 • Nesih şimşek
  Nesih şimşek Salı, 11 Temmuz 2017 20:58 Yorum Linki

  Ben bu işin peşini hiç bir şekilde bırakmıyacam gerekli tüm bakanlıklara bu gidişle daha çok sayıda at kaybedecez lafa gelince Türk atcılıgı ilerliyor bir bok çıkmaz Türk atcılıgından

 • Müzdat Dağlaroğlu
  Müzdat Dağlaroğlu Salı, 11 Temmuz 2017 16:50 Yorum Linki

  At sahipleri kaderlerine razı olup seslerini çıkarmadıkça daha çoook at uyutulur . Bu pist nasıl yarışlara açılır , yokmu bu rezaletin bir sorumlusu ?

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık