Menu

G3 Mücadelede NURİŞ’ten kolay galibiyet… Özel

1962 yılında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan merhum Başkanlardan Prof. Kazım Köylü anısına düzenlenen G3/DHÖ/D mücadeleyi,% 50’lik hisselere sahip Kaya Kaya ve İlhan Güçlü’ye ait, Nuray Day tarafından yetiştirilen ve Erdal Çeşme tarafından antrene edilen Nuriş (Joker – Tatlıcan, Yelhan) jokeyi Selim Kaya ile kazandı.

3 yaşlı Dişi Arap taylarının 1200 metre çim pistte mücadele verdiği 130.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, startla iç kulvarda çok iyi bir yer tutup ikinciliğe yerleşen ve düzlüğe çıkılır çıkılmaz koşuya hakimiyetini hissettirip sonraki metrelerde liderliğini korumayı başararak kolay bir galibiyete imza atan Nuriş’in ardında ikinciliği son düzlüğü iyi koşan taylardan Madam Elli (Uçanbey) elde ederken, mücadeleden daha iyi bir performans sergilemesi beklenen Güle Güle (Caş) üçüncü, Ankara’dan getirilen Ömürçınarı (Berksoy) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Nuriş için müddet 1’17”21, farklar ise 3,5 Boy - 1 Boy - 1,5 Boy şeklinde gerçekleşti. (Kronometrik Dereceler için TIKLAYINIZ)

Koşu sonrası yapılan törende, koşuyu kazanan tayın sahibi Kaya Kaya'ya kupasını İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir verdi.

8’de 4 yaptı…

Yarış hayatına 15 Nisan 2017 tarihinde İstanbul sentetik pistinde kazandığı maiden yarışla başlayan Nuriş, bugüne dek 8 kez start alıp 4 yarış ve 272.500 TL ikramiye kazandı. Kum piste henüz ayak basmayan, sentetik pistte 2 kez koşup 2’sini de kazanan başarılı tay, çim pistteki 6’ncı startında 2’nci birinciliğine imza attı. Yarış hayatına apranti Nevzat Avcı ile başlayan, ardından Mehmet Kaya ile 2 yarış kazanan Nuriş, Selim Kaya ile ilk kez bir araya geldiği yarışı kazanmayı başararak aynı zamanda kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu.

JOKER temsilcisi…

Nuriş’in babası 3’ü Grup olmak üzere toplam 15 yarış kazanan Tunca’nın oğlu Joker’dir. Kazandığı yarışların yanı sıra 23 kez de tabela yapan safkanın yarış pistlerinde bugüne dek 31 yavrusu start almış, bunların 22’si yarış kazanmayı başarmış, 7’si ise (% 22.5) Black Type performans sergilemiştir.

Annesi start almadı…

Nuriş’in annesi hiç start almamış bir kısrak olan Tatlıcan (Yelhan)’dır. 2 G3 birinciliği bulunan Cihanser ile ana-baba bir kardeş olan kısrağın, yarış pistlerinde bugüne dek 3 yavrusu start almış ve yavrularının tamamı yarış kazanmayı başarmıştır.

NURİŞ

kd 2014

Joker

Tunca

Nurşo

Tatlıcan

Yelhan

Sırma

Son DüzenlenmeSalı, 11 Temmuz 2017 15:21

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık