Menu

KURTSYSTEMS Basına tanıtıldı… Özel

1993 yılı Gazi Koşusunda The Best ve Thunder Bolt I isimli tayları ile eküri yapan, 1999 yılında ise Bartrobel ile bu büyük koşuyu kazanan at sahibi ve yetiştirici Mehmet Kurt’un kurucusu olduğu Kurtsystems, 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü Ekürinin İngiltere-Lambourn’deki harası Kingwood Stud’da basına tanıtıldı.

Aralarında milletvekili, lider antrenörler, jokeyler ve yarış basınının da bulunduğu sektörün her kesiminden birçok kişi Kingwood Stud’da gerçekleştirilen tanıtıma yoğun ilgi gösterdi. Kurtsystems Genel Müdürü Daniele Camuffo, tanıtım sonrası Britanya’nın resmi yarış yayıncı kuruluşu olan ITV’ye yaptığı açıklamada; “Birçok genç tay, gerçek antrenmanlara hazır olmadan başladığından idmanlarının henüz başlangıcında sorunlar yaşıyor. Bu sistem ise sorunları azaltmak için dizayn edildi. Sistemin atların daha güçlü olmasına katkı sağlayacağını umuyorum.” dedi. Dünyaca ünlü Sir unvanlı jokey AP McCoy ise ITV’ye verdiği röportajda Kurtsystems’i “İnanılmaz. Hayatımda böyle bir sistem göreceğimi tahmin edemezdim” şeklinde yorumladı. 

20 yıllık araştırma ve geliştirmenin sonucu olan ve tayların ön eğitim aşamasında refahını sağlamak, tırıstan kentere kadar yaklaşık 1.5 km’lik pistte farklı hızlarda çalışabildiği, antrenmanın en önemli aşamasında insan hatasının önüne geçebilmek adına yaklaşık 20 Milyon £ bedelle hayata geçirilen Kurtsystems, aynı zamanda safkanların daha güçlü eklem, kemik ve kaslara sahip olup, sahada asıl idmanlara başladığında meydana gelebilecek sıkıntıları önlemesi bekleniyor.

Kaynak: TJK

 

Son DüzenlenmePerşembe, 13 Temmuz 2017 17:03

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık