Menu

Karacabey Tarım İşletmesi Koşusunu SORGUNASLANI kazandı Özel

3 yaşlı Arap taylarının Ankara yarış sezonu içerisindeki önemli randevularından biri olan G2/DH Karacabey Tarım İşletmesi Koşusunu, M. Yasin Erarslan'a ait, Karacabey Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve Ali Güllü tarafından antrene edilen Sorgunaslanı (3yş de İzbatur – Serhankızı, Serhanbey) jokeyi Uğur Polat ile kazandı.

3 yaşlı safkan Arap taylarına mahsus, 1400 metre çim pistte koşulan 200.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliğini Yurdakul (Şövalye) elde ederken, mücadeleden Selkut (Özgünhan) üçüncü, Akınsoy (Ufukbir) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Sorgunaslanı için müddet 1’33”33 olurken, farklar Boyun - 3,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi M. Yasin Erarslan'a kupasını, TİGEM Genel Müdürü ve YKK Üyesi Mehmet Taşan verdi. Taşan ayrıca koşuyu kazanan tayın yetiştirildiği Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe'ye günün anısına bir kupa takdim etti. Törene, TİGEM Atçılık Şube Müdürü Dr. Nadi Çolakoğlu, TİGEM Sayıştay Üyeleri Mehmet Kaya ve Ali Özkan, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, Karacabey Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Muhammed Yalçınkaya, Anadolu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Eren Karabulut ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt  katıldı.

6’da 2 yaptı…

Yarış hayatına 2 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da başlayan Sorgunaslanı, 6 kez start alıp 2 yarış ve 259.600 TL ikramiye kazandı. Tüm yarışlarını çim pistte koşan başarılı tay, Uğur Polat ile ilk birlikteliğinde kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza attı.

İZBATUR Temsilcisi…

Sorgunaslanı’nın babası G1 Cumhuriyet, İstiklal Savaşı, Hatay, Kanuni Sultan Süleyman (2 kez), Veliefendi ve Niğbolu Koşuları galibi şampiyon safkan İzbatur (Albatur)’dur. Yarış hayatı botunca 30 kez start alıp 15 birincilik ve 2.914.944 TL ikramiye kazanan safkan, başarılı koşu hayatı sonrasında haraya alınmıştır. Bugüne dek 42 tayı start alan aygırın 29 yavrusu yarış kazanmayı başarmış olup 3 temsilcisi ise Black Type performans sergilemiştir.

Annesinin tüm tayları kazandı…

Sorgunaslanı’nın annesi hiç start almamış 2000 doğumlu bir Serhantay kızı olan Serhankızı’dır. 19 yarış ve 893.550 TL kazanan Çalık ve 15 yarış kazanan İlksen ile anneden kardeş olan kısrağın yarış pistlerinde bugüne dek 7 yavrusu boy göstermiş, 8 yarış kazanan Umuralp (Genuine Ruler) ve 7 yarış kazanan Akçabey (Sergen) başta olmak üzere bunların hepsi yarış kazanmayı başarmıştır.

SORGUNASLANI

de 2014

İzbatur

Albatur

Balam

Serhankızı

Serhanbey

A.Ruhiye 22

Son DüzenlenmeCuma, 14 Temmuz 2017 14:17

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık