Menu

ŞEKER HANIM’dan ikinci startında KV-7 galibiyet… Özel

14 Temmuz 2017 Cuma günü koşulan ve İstanbul yarış sezonunun 2 yaşlı Dişi taylara mahsus ilk Kısa vade yarışı olan KV-7/D Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu Koşusunu, Hasan S. Ekinci'nin yetiştiricisi ve sahibi, Mert Akson’un menajeri ve Aydın Küçükaksoy’un ise antrenörü olduğu Şeker Hanım (2yş dd Victory Gallop - Şeker Ayşe, Barnato), jokey Furkan Yüksel ile kazandı.

2 yaşlı 4 dişi İngiliz tayının mücadele verdiği 1200 metre çim pistte gerçekleştirilen 60.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, son düzlüğe ikinci sırada çıkan ve 300’de koşuya hakimiyetini hissettirip sonraki metrelerde rakiplerine yakalanmadan kolay bir şekilde birinciliğe uzanan Şeker Hanım’ın ardında ikinciliği Bursa’dan gelen Gülmelek (Mendip) elde ederken,  mücadeleden ilk yarışını kazanan Maksimonna (Agresivo) üçüncü, İnci Boncuk (Scream To Scream) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Şeker Hanım için müddet 1’12”95 olurken, farklar 4 Boy - 4,5 Boy - Uzak şeklinde gerçekleşti.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi adına Mert Aksoy'a kupasını Naz Başoğlu verdi. Törene TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş, TJK Asli Üyesi Orhan Tanatar, İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir ile Ramazanoğlu Ailesi katıldı.

ŞEKER HANIM

dd 2015

Victory Gallop (CAN)

Cryptoclearance (USA)

Victorius Lil (CAN)

Şeker Ayşe

Barnato (USA)

Elma

Son DüzenlenmeCumartesi, 15 Temmuz 2017 14:53

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık