Menu

Tedbirler alındı, afet Veliefendi'den teğet geçti... Özel

İstanbul'da 17 Temmuz 2017 Pazartesi gecesi gece aralıklarla yağan yağmur 18 Temmuz Salı sabahı 09.00’dan itibaren şiddetlendi ve anakentin neredeyse tamamında yaşamı etkileyecek şekilde birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, çeşitli metro istasyonlarını kullanılamaz hale geldi, trafik kilitlendi, toplu ulaşımı olumsuz etkilendi ve hatta Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa yönü bir süreliğine kapatıldı.

AKOM ve İstanbul Valiliği sel ve su baskınlarına karşı İstanbulluları önceden uyarmasına rağmen maalesef gerekli tedbirler alınamazken, Veliefendi Hipodromu son yıllardaki en yoğun yağışlardan biri yaşanmasına rağmen alınan tedbirler sayesinde bu durumdan en az seviyede nasibini aldı.

Sadece tünelde ve iç pistte sorun yaşandı…

Hipodromda sadece Ahırlar bölgesini idman pistine bağlayan tünelde sorun yaşanırken, ortaya çıkan görüntüler bir ara Düden şelalesini andırdı. Ancak geçtiğimiz yıllarda pek çok safkanın benzer sebeplerle telef olduğu hipodromun Pansiyonlar Bölgesi ile ilgili büyük çapta hiç bir olumsuzluk yaşanmaması sevindiriciydi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir; ‘Sanıyorum bu bölgedeki en sorunsuz yer Veliefendi Hipodromu’dur. İlgili Bakanlıkların afet olarak nitelendirdiği bu süreci kazasız belasız atlatmayı başardık. Geçen sene yaptığımız çalışmaların işe yaradığını görmek bizleri fazlasıyla sevindirdi. Akom ve Valiliğin uyarılarından sonra her türlü tedbiri almaya gayret ettik. Sadece yağmurun en şiddetli olduğu zaman diliminde tünelimizde ve iç pist olarak tabir ettiğimiz idman pistinin iç kısımlarında su birikmesi yaşandı ancak bunlara da gerekli müdahaleleri yaptık, yapıyoruz. Hipodromumuz Çarşamba günü koşulacak olan yarışlara her zaman olduğu gibi sorunsuz bir şekilde hazırdır” dedi.

Son DüzenlenmeSalı, 18 Temmuz 2017 12:07

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık