Menu

Bursa Bş. Bld. Bşk. Koşusunu KING OF ROCK kazandı Özel

17 Temmuz Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda düzenlenen A3 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunu, Hatice Kaya tarafından yetiştirilen, İlhan Güçlü'nün sahibi olduğu ve Mahmut Baykara tarafından antrene edilen King Of Rock (3yş de Derviş Ağa - Number Stone, Mujtahid), jokey Mehmet Kaya ile kazandı.

3 yaşlı 9 safkan İngiliz tayının 2000 metre çim pistte mücadele verdiği 97.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Wasahof (Dr Fong) elde ederken, mücadeleden Çeko Dayı (Fire Ball) üçüncü, Utkunbaba (Bosporus) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan King Of Rock için müddet 2’06”01 olurken, farklar ise 1 Boy - 1 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende koşuyu kazanan atın sahibi adına antrenör Mahmut Baykara'ya kupasını Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık verdi. Şeref Tribünü'nde düzenlenen törene; Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Hakan Demirörs, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Bursalı İş Adamı ve Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayrak ile Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim de katıldı.

İlk Grup galibiyeti...

Yarış hayatına 15 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da koştuğu şartlı-1 mücadele ile başlayan King Of Rock, bugüne dek start 22 kez start alıp 2 yarış ve 336.500 TL ikramiye kazandı. Kum pistte 4 kez start alıp hiç yarış kazanamayan, sentetik pistte ise 14 kez koşup 1 birincilik elde eden safkan, çim pistteki ilk birinciliğini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu ile elde etti. Jokey Mehmet Kaya ile 16 kez bir araya gelen King Of Rock,bugüne dek kazandığı2 yarışını da bu jokeyi ile gerçekleştirdi.

DERVİŞAĞA temsilcisi…

King Of Rock ‘un babası; Sentetik pistte G1 Byerley Turk (3 kez), Yavuz Sultan Selim ve G2 Enternasyonal Anadolu, çim pistte ise G1 Başbakanlık Koşuları galibi toplam 16 birincilik ve 2.323.186 TL ikramiye elde eden Dervişağa (Unaccounted For)’dır. 2013 yılında ilk aşımlarına başlayan ve ilk jenerasyon tayları bu sene 3 yaşlı olarak start alan aygırın bugüne dek 9 temsilcisi start almış, bunlardan 4’ü yarış kazanmış, 2’si ise Black Type performans sergilemiştir.

Annesi G1 DTD galibi KARATUTKUM’un kardeşi…

King Of Rock’un annesi; 2 yarış kazanıp KV-8 üçüncülüğü bulunan Number Stone (Mujtahid) isimli kısraktır. G1 Dişi Tay Deneme galibi Karatutkum (Bin Ajwaad) ile anneden kardeş olan kısrağın haraya alındıktan sonra bugüne dek start almış 4 tayı doğmuş ve bunlardan 3’ü yarış kazanmayı başarmıştır.  Number Stone’nin bu sene 2 yaşlı olarak start alması beklenen 2015 doğumlu Kısrağım (Luxor) isimli bir de dişi tayı bulunmaktadır.

KING OF ROCK

de 2014

Derviş Ağa

Unaccounted For (USA)

Mesitas (GER)

Number Stone

Mujtahid (USA)

Kadife

Son DüzenlenmeSalı, 18 Temmuz 2017 17:28

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık