Menu

Santalin Koşusu’nda son sözü MISAE söyledi… Özel

26 Temmuz Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı safkan Dişi İngiliz atlarına mahsus A2/D Santalin Koşusunu, Ahmet Bakır’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Taner Türkmen tarafından antrene edilen Misae (4yş dk Unaccounted For – Güneyli, Mountain Cat), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

2400 Metre çim pistte gerçekleşen 170.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda, startla birlikte başa çıkan ve ilk viraj dönülürken pistin dışına doğru sapmaya çalışmasına rağmen jokeyin tarafından kontrol altında tutulup sonraki metrelerde önce ikinciliği son virajdan hemen önce de üçüncülüğe düşen Misae, düzlükte bariyer dibinde yaptığı etkili sprint ile birinciliğe uzanırken, koşudan büyük favori Tatvan İncisi (Scarface) ikinci, Petit Kurt (Fastnet Rock) üçüncü, Katsuya (Kaneko) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Misae için müddet 2’31”10 olurken, farklar 1 Boy - 1 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrasında yapılan törende kazanan kısrağın sahibi adına İstanbul Hipodrom Müdürü Çetin Özdemir'e kupasını TJK Asli Üyesi Mete Albayrak verdi.

İlk Grup galibiyeti…

Yarış hayatına 5 Ocak 2016 tarihinde Adana’da kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan Misae, bugüne dek 18 kez start alıp 5 yarış ve 519.250 TL ikramiye kazandı. Santalin Koşusu galibiyeti ile kariyerinin ilk Grup koşu birinciliğine imza atan başarılı safkan, sentetik pistte 1 kez start alıp üçüncü olurken, kum pistte 4 kez koşup 1 yarış, çim pistte ise 13 kez start alıp 4 kez kazandı. Son haftaların formda jokeyi Ahmet Çelik ile 5 kez piste çıkan Misae, bu jokeyi ile ilk birinciliğini Santalin Koşusunda elde etti.

UNACCOUNTED FOR temsilcisi…

Misae’nin babası; Mayıs 2013 tarihinde kaybettiğimiz Şampiyon Aygır Unaccounted For’dur. Verdiği sayısız şampiyon tayla ülke yetiştiriciliğine büyük katkı sağlayan aygırın ülkemizde ilk jenerasyon tayları 2005 yılında koşmaya başlamış, bugüne dek piste çıkan 397 yavrusundan 273’ü yarış kazanmayı başarmış, 88 temsilcisi ise Black Type performans sergilemiştir. Başarılı aygır 72 Milyon TL’lik kazancı ile Royal Abjar’dan sonra ülkemizde en yüksek hasılat elde eden ikinci aygırdır.

Annesi A2 galibi…

Misae’nin annesi; 2010 yılında Ankara’da isimsiz bir A2 yarış kazanan başarılı kısrak Güneyli (Mountain Cat)’dir. Yarış kariyeri boyunca 20 kez start alıp 2 birincilik ve 6 kez de tabela yapan safkan aynı zamanda isimsiz A2 ve A3 Mevlana Koşuları ikincisidir.

2011 yılında yarış hayatını noktalayan Güneyli, 4 yarış galibi ve G2 ikincisi Armondo (Mehmet Bora) ile anneden kardeş olup kısrağın yarış pistlerinde start alan ilk ve tek tayı Misae’dir.

MISAE

dk 2013

Unaccounted For (USA)

Private Account (USA)

Mrs Jenney (USA)

Güneyli

Mountain Cat (USA)

Judiana (IRE)

 

Son DüzenlenmePerşembe, 27 Temmuz 2017 14:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık