Menu

VELİEFENDİ’de 3 kişi gözaltına alındı, TJK açıklama yaptı... Özel

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda sabah saatlerinde Emniyet Birimlerince başlatılan polis operasyonunun detayları belli olmaya başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Veli Efendi Hipodromu Ahırlar Bölgesinde suçluların saklanmış ve terör örgütü mensuplarının burayı gizlenme amaçlı kullanıyor olabileceği ihtimali ile arama izni istedi. Talep yazısında hipodromun kontrolsüz olduğu, özel güvenliğin kontrolü yeterince sağlayamadığı kaydedildi.

Başsavcılık, bu izin talebini Sulh Ceza Hakimliği'ne iletti. Talebi değerlendiren Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği arama izni çıkardı. Kararda, hipodromda 678 ahır bulunduğu ve bunların tek tek aranmasına izin verildiği kaydedildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri saat 07.00 sularında hipodroma girdi. Yaklaşık 2.5 saat süren arama çalışmaları sonrasında Emniyet Birimlerince aranan 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Türkiye Jokey Kulübü'nden açıklama…

Bu sabah (7 Ağustos 2017) İstanbul Veliefendi Hipodromu’nun pansiyon (ahırlar) bölgesinde kişilere yönelik, narkotik ve asayiş ekipleriyle geniş çaplı bir inceleme yapılmıştır.

Türkiye Jokey Kulübü olarak, emniyetimizin zaman zaman gerçekleştirdiği bu tarz uygulamaları sonuna kadar desteklediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 07 Ağustos 2017 11:45

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık