Menu

Göz Nurunu Koruma Vakfı Koşusu’nu EYVAH UZUN MEHMET kazandı Özel

6 Ağustos 2017 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen KV-21/DHÖ Göz  Nurunu Koruma Vakfı Koşusu’nu, Süleyman Atik'in sahibi ve yetiştiricisi, Şükrü Çelik’in ise antrenörü olduğu Eyvah Uzun Mehmet(5 yş de Turbo – Özilter, Özgün), jokeyi Furkan Yüksel ile kazandı.

2000 metre sentetik pistte 4+ yaşlı 9 safkan Arap atının katıldığı 53.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Karayürek (Altaha) elde ederken, mücadeleden Korik (Babasancak) üçüncü, son atakları ile Baba Atlı (Kafkaslı) ise dördüncü olarak ayrıldı. Koşuyu kazanan Eyvah Uzun Mehmet için müddet 2’19”82 olurken, farklar ise 2,5 Boy - 1 Boy - Burun şeklinde oldu.

Koşuyu kazanan atın sahibi adına İstanbul Veliefendi Hipodromu Müdür Yarımcısı Hakan Tümsek'e kupasını Göz Nurunu Koruma Vakfı Başkanı Orhan Erdede verdi. Göz Nurunu Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Avcı, safkanın antrenörü adına İstanbul Veliefendi Hipodromu Müdür Yarımcısı Hakan Tümsek'e plaketini verirken, kazanan safkanın jokeyi Furkan Yüksel ise plaketini, Göz Nurunu Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Latife Başbuğ verdi. Törene TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Yönetim Kurulu Üyesi Can Polat Eyigün ile davetliler de katıldı. Göz Nurunu Koruma Vakfı tarafından hipodromdaki yarışseverlere ücretsiz göz taraması yapıldı.

 

Son DüzenlenmePazartesi, 07 Ağustos 2017 16:54

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık