Menu

KIRDENİZ 2 yıllık Grup hasretine son verdi… Özel

11 Ağustos 2017 Cumartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromu'nda düzenlenen, 4+ yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHÖ Bursa Vali Koşusu'nu, Seyhan Dilber'in sahibi olduğu, Durmuş İsmail Türktan tarafından yetiştirilen ve Senai Almaz tarafından antrene edilen Kırdeniz (5 yş ke Berksoy – Fulyahanım, Bozdağ) jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

1500 metre çim pistte gerçekleştirilen 110.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda ikinciliği Atmaca Beyi (Gobakbey) elde ederken, mücadeleden Trakya Ateşi (Anadolu Ateşi) üçüncü, Uçarer (Balıkhan) ise dördüncü olarak ayrıldı. Kazanan Kırdeniz için müddet 1’37”98 olurken, farklar 1,5 Boy - Baş - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Yasin Dilber'e kupasını, Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal verdi. Törene, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Erdal Kuzucu, TJK Asli Üyeleri Zekeriya Ahsen Kurum, İrfan Suat Kutlu, Bursa Hipodrom Müdürü Devrim Evcim ile davetliler de katıldı. 

Son Grup yarışını 2015’de kazanmıştı…

Yarış hayatına 6 Nisan 2015 tarihinde Bursa’da başlayan Kırdeniz, bugüne dek 38 kez start alıp 14 yarış ve 2.483.000 TL ikramiye kazandı. Sentetik pistte 2, kum pistte 5 yarış kazanan başarılı safkan, çim pistte ise 23’üncü startında 7’inci galibiyetini elde etti.

Akın Sözen ile 4’üncü kez bir araya gelip ilk kez finişi birlikte önde geçen Kırdeniz, 2015 yılında Ankara’da kazandığı G1 Hatay Koşusunun ardından uzun süredir devam eden Grup koşu hasretine de Vali Koşusu ile bir son vermiş oldu.

BERKSOY temsilcisi…

Kırdeniz’in babası, ilk jenerasyon tayları 2015 yılında start almaya başlayan Berksoy’dur. G1 Kanuni Sultan Süleyman, G2 Kosova ve G2 Mohaç koşuları galibi olan başarılı aygırınşu ana dek start aklan 60 yavrusundan 28’i yarış kazanmayı başarmış, bunlardan 3’ü Black Type performans sergilemiştir.

Annesi maiden kazanmış…

Kırdeniz’in annesi 20 yarış koşup bir kez maiden kazanan Fulyahanım (Bozdağ)’dır. Yarış pistlerinde start alan ilk tayı Kırdeniz olan kısrağın Denizcikızı (Haberbatur) isimli 2013 doğumlu kızı ise 1 yarış kazanmıştır. Kısrağın annesi 10 yarış galibi Güldane (Uludağ 1) olup Alser, Şımarık 1 ve Vakıflı gibi safkanların kız kardeşidir.

KIRDENİZ

ka 2012

Berkosy

İbocan

Rode 21

Fulyahanım

Bozdağ

Güldane

Son DüzenlenmeCumartesi, 12 Ağustos 2017 14:45

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık