Menu

PADDY O’PRADO ve CORINTHIAN Türkiye’ye ayak bastılar… Özel

Amerika’dan ithal ettikleri Toccet ve Justenuffhumor’un yanı sıra Dutyfree, Ilgazhan ve Mitico isimli aygırları ile safkan İngiliz atı yetiştiriciliğine önemli hizmetlerde bulunan Evcimen Harasının, 2018 aşım sezonu için Amerika’dan transfer ettiği Paddy O’Prado ve Corinthian isimli aygırlar, Murat Sancal'a ait Elmendorf Farm'da tamamlanan karantina işlemlerinin ardından 19 Ağustos 2017 Cumartesi sabahı saat 06.45’de İstanbul’a indiler.

Gümrük işlemleri sonrası saat 9.30’da arabaya bindirilen iki ünlü aygır, haranın çiftlik antrenörü Ismail Gülbudak nezaretinde İzmir’e doğru yola çıktılar.

Her iki aygırın aşım sezonu başlayıncaya kadar Toccet, Justenuffhumor, Dutyfree, Mitico ve Ilgazhan ile birlikte İzmir Kemalpaşa’da bulunan Evcimen Harasındaki aygır tavlalarında kalacağı, önümüzdeki aşım sezonu için içlerinde Paddy O’Prado’nun da bulunduğu 2 veya 3 aygırın mümkün olduğu taktirde TJK Karacabey Pansiyon Harasında hizmet vermesinin düşünüldüğü öğrenildi.

2017 sezonunda kendi yerinde 100 aşım yapan ve 24 saat görev başında olan 2 tecrübeli veterinere sahip olan hara, 2018 aşım sezonunda 200-250 aşım hedeflemekte…

Son DüzenlenmeCumartesi, 19 Ağustos 2017 13:41

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık